Smiltenes mākslas skolas absolventi parāda radošo iztēli

Smiltenes novada bibliotēkas abonementa daļā sākot no janvāra sākuma un vēl līdz 29. februārim apskatāma Smiltenes mākslas skolas absolventu darbu izstāde “Sapņi un īstenība 2019”. 

Bibliotēkai un mākslas skolai ir gadiem ilga sadarbība un tradīcijas izstāžu rīkošanā, to pamanījuši arī smiltenieši.

Darbos saskata dziļas domas

Smiltenes novada bibliotēkas vecākā bibliotekāre Aira Stūre ievērojusi, ka cilvēki ieraudzījuši arī šās jaunās izstādes afišu un nāk skatīties pusaudžu darbus. 

“Izstādē izliktajos darbos ir dziļas domas, piemēram, par to, ka ļoti daudzi cilvēki aizceļo no Latvijas, un katram var būt izvēle un jāpieņem lēmums,  palikt te vai aizlidot. Tāpat darbos redzams, ka  pusaudži domā par nākotnes iespējām, par laiku mums apkārt,” piemērus nosauc A. Stūre.

Izstādē “Sapņi un īstenība 2019” ir redzami Smiltenes mākslas skolas 2018./2019 mācību gada 5. kursa absolventu darbi mācību priekšmetā “Tekstils” (pedagoģe Ira Ērmane). “Šajos darbos viņi parāda savu varēšanu un arī radošo iztēli  apgūtajās tehnikās,” stāsta Smiltenes mākslas skolas direktora vietniece Vineta Balode. 

Viņa priecājas par mākslas skolas un novada bibliotēkas labo sadarbību, jo Smiltenes bibliotēkā regulāri rīkotās izstādes ir vienīgā iespēja mākslas skolai parādīt smilteniešiem un pilsētas viesiem, ko spēj mākslas skolas audzēkņi (absolventi).

Izceļ ziedu skaistumu

Smiltenes novada bibliotēkas abonementa daļā apskatāma vēl viena izstāde  – smiltenieša fotomākslinieka Jāņa Gailīša foto ekspozīcija “Ziedi” ar 3 D telpisko efektu. Fotogrāfijās Jānis Gailītis iespaidīgi izcēlis paša audzēto dienziežu skaistumu.

Ņemot vērā cilvēku interesi, izstāde ir pagarināta līdz februāra nogalei, pēc tam tā aizceļos uz Valkas novada Centrālo bibliotēku, kur tā būs apskatāma martā un aprīlī.

Jānis Gailītis fotografēšanu apguvis pašmācības ceļā no 13 gadu vecuma. Tolaik pamatā bijis tikai melnbaltais foto. Pirmo panākumu guvis 1958. gadā foto konkursā, ko rīkojis laikraksts “Padomju Jaunatne”. 70. gados sācis piedalīties starptautiskajās foto izstādēs un tolaik bijis viens no prasmīgākajiem krāsu fotogrāfijas lietpratējiem.  Viņa fotogrāfiju izstādes sarīkotas  daudzviet pasaulē. Tagad J. Gailītis turpina apgūt 3D fotogrāfiju  un aizraujas arī ar ziedu fotografēšanu.

“Fotomākslinieks mums stāstīja, ka audzē aptuveni  40 šķirņu dienziedes un smējās, ka kādreiz audzējis dālijas un gladiolas, bet apnicis cīnīties  ar ūdensžurkām par sīpoliem. Dienziedes esot pateicīgas fotografēšanai, bet vāzē tās nestāv,” stāsta A. Stūre.
Smiltenes novada bibliotēkai fotomākslinieks jau apsolījis nākamo savu fotogrāfiju izstādi – ziemas ainavas.

Kultūra un Izklaide