Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenes novada bibliotēka piedāvā iespēju apskatīt izstādi un piedalīties konkursā

Aprīlis ir mēnesis, kurā tradicionāli tiek organizēta Latvijas Bibliotēku nedēļa, tādēļ aprīlī Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļa ir sagatavojusi īpašu pārsteigumu apmeklētājiem. 

Visu mēnesi, no 1.aprīļa līdz 3.maijam, Bērnu apkalpošanas nodaļā apskatāma bērnu grāmatu ilustratores un dizaineres Aijas Jasūnas zīmējumu izstāde “Kas būtu grāmata bez krāsām?”. Grūti iedomāties bērnu grāmatas bez ilustrācijām. Aija Jasūna ir māksliniece, kuras ilustrācijas lieliski papildina grāmatas un atdzīvina stāstus.

Izstādē var aplūkot A.Jasūnas ilustrācijas no dažādām bērnu grāmatām, piemēram “The little lost truck”, “Casey and Bella”, “Nile, Nile Crocodile”, “Miss Pearly White”u.c. Turklāt izstādes apmeklētājiem ir iespēja izkrāsot pašiem A.Jasūnas radītas krāsojamās lapas gan bibliotēkā, gan paņemt tās uz mājām.

Aija Jasūna ir ilustrējusi vairāk kā 50 bērnu grāmatas, 130 apsveikuma kartītes, 120 e-grāmatas un interaktīvas spēles bērniem internetā, kā arī radījusi 200 dažādus dizainus apģērbiem, kalendāriem, plakātiem u.c.

Tāpat no 1.aprīļa līdz 3.maijam Bērnu bibliotēka aicina bērnus piedalīties zīmējumu konkursā “Uzbur grāmatu tēlus krāsās”. Bibliotēka aicina apskatīt A.Jasūnas ilustrācijas, iedvesmoties no viņas darbiem un uzzīmēt sev mīļus grāmatu varoņus, radīt pavisam jaunas ilustrācijas paša izvēlētai grāmatai vai arī pārzīmēt kādu no A.Jasūnas zīmējumiem. Darbi jāiesniedz Smiltenes Bērnu bibliotēkā Gaujas ielā 1 līdz 3.maijam. No iesniegtajiem zīmējumiem tiks izveidota izstāde. Interesantāko darbu autoriem – pārsteiguma balviņas.

20190329-1516-afisa-zimejumu-konkurss-ma

Kultūra un Izklaide