Smiltenes novada Kultūras centrā ieviestas izmaiņas kultūras pasākumu norisē

Ņemot vērā jaunos ierobežojumus, kas saistīti ar «Covid-19» infekcijas izplatības ierobežošanu, Smiltenes novada Kultūras centrā vairāki plānotie pasākumi ir pārcelti un atcelti.

Smiltenes novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja Alise Seile informē laikrakstu, ka notiks gan 16. oktobrī pulksten 19 plānotais koncerts ar grupu «Ducele», gan 21. oktobrī pulksten 18  «Spēka dziesmu vakars» kopā ar folkloras kopu «Rudzupuķe». Abos pasākumos apmeklētājiem paredzētas personalizētas sēdvietas. 

Ekoloģiskās mūzikas orķestris «Ducele» sadarbībā ar rakstnieci Noru Ikstenu piedāvā uz grupas «Trīs no Pārdaugavas» dziesmām, pieredzi un piedzīvojumiem balstītu koncerta uzvedumu «Monika». Piektdienas vakarā uzvedumā skanēs slavenākās trimdas dziesminieka Viļņa Baumaņa 60.

līdz 80. gados ASV radītās, Latvijas PSR nelegāli toreiz izplatītās, Trešo atmodu tuvinošās dziesmas jaunās, mūsdienīgās skaņās.
Turpretī pārcelts ir 24. oktobrī plānotais Tautas mūzikas festivāls «Dzīvā mūzika». Nenotiks arī VI pasaules diktāta rakstīšana latviešu valodā klātienē ne Smiltenes novada Kultūras centrā, ne pārējās paredzētajās desmit Latvijas pilsētās. Smiltenē tas būtu noticis pirmo reizi, taču organizatori lēmuši diktāta rakstīšanu pārcelt uz virtuālo vidi. Tiešsaistē mājaslapā raksti.org šajā aktivitātē ikviens Latvijā un citviet pasaulē varēs iesaistīties 7. novembrī pulksten 12.15, skatoties tiešraidi no Latvijas Nacionālās bibliotēkas.

Šīs iniciatīvas mērķis ir attīstīt latviešu valodas rakstītprasmi, audzināt cieņu pret dzimto valodu jau no bērnības, veidot ciešākas saiknes ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Atzīmes netiks liktas, diktātu varēs rakstīt, gan norādot savu vārdu, gan anonīmi, jo iniciatīvas mērķis ir sniegt iespēju ikvienam novērtēt zināšanas latviešu valodas pareizrakstībā. Pērn diktātu latviešu valodā klātienē un tiešsaistē kopumā rakstīja 2042 dalībnieki.

Kultūra un Izklaide