Smiltenes Tautas teātrim – pirmizrāde

Drīz savu jaunāko iestudējumu, spāņu dramaturga Alehandro Kasones melodrāmu “Trešais vārds” publikai nodos Smiltenes Tautas teātris (režisors Agris Māsēns).

Pirmizrādes Smiltenes pilsētas Kultūras centra teātra zālē notiks 6. un 11. decembrī pulksten 19. Biļešu iepriekšpārdošana Kultūras centra kasē sāksies no 25. novembra.

Režisors Agris Māsēns jauno iestudējumu raksturo kā ārkārtīgi skaistu melodrāmu, kas sasaucas ar mūsdienām un ko ir īpaši vērts redzēt ģimenēm, jo izrāde piedāvā vielu pārdomām, velkot paralēles ar šodienas situāciju Latvijā, kad ģimenes šķiras un tēvs paņem bērnu un aizved sev līdzi uz ārzemēm, neprasot atļauju savai sievai, bērna mātei.

Režisors nedaudz ieskicē lugas sižetu, – vīrietis, pieķerot savu sievu kopā ar mīļāko, greizsirdības lēkmē paņem četrus gadus veco dēlu un aiziet dzīvot kalnos, kur audzina bērnu naidā pret sievietēm, nemāca dēlam ne lasīt, ne rakstīt, toties puika uzaug harmonijā ar dabu. Kad tēvs aiziet bojā, sākas jaunieša atpakaļceļš pie cilvēkiem un sākas arī viņa mīlas stāsts.

“Ja zēnam tēvs iemācījis tikai divus vārdus –“dzīvība” un “nāve”, tad skolotāja, kura māca lasīt un rakstīt, iemāca trešo vārdu – “mīlestība”. Taču vēl pirms tam viņš iziet mūsdienu sabiedrības netikumības, melu un jūtu spēli, ko ieraugot, tā vien gribas pagriezties un doties atpakaļ kalnos,” stāsta Agris Māsēns.

Izrādē galvenajās lomās ir Smiltenes Tautas teātra aktrise Madara Vīksniņa un Smiltenes vidusskolas 12. klases skolnieks Kaspars Pakulis, kuram šī izrāde ir debija teātrī.

Alehandro Kasones luga “Trešais vārds” savulaik tika iestudēta un ar panākumiem spēlēta Latvijas Nacionālajā teātrī ar Jāni Kubili un Antru Liedskalniņu vai Māru Zemdegu galvenajās lomās.

UZZIŅAI

Smiltenes Tautas teātris
Pirmizrāde – Alehandro Kasone “Trešais vārds”
Lomās: Madara Vīksniņa, Kaspars Pakulis, Rita Rozīte, Valdis Šaicāns, Dace Purvlīce, Baiba Kovala, Ieva Stauvere, Pēteris Jekums, Jānis Bormanis, Arnis Lapiņš.

Kultūra un Izklaide