Smiltenes Vecā parka estrādē noslēgs brīvdabas koncertu sezonu

Noslēdzot šīs sezonas brīvdabas koncertus Smiltenē, 15. septembrī pulksten 18 ar rudenīgu koncertu Vecā parka estrādē viesosies Emīlija Kate Tomsone un Pauls Ēriks Skujiņš. Koncertprogrammā izskanēs dažādu komponistu klausītāju iemīļotas melodijas, sākot ar Franku Sinatru, beidzot ar zināmiem latviešu mūzikas darbu autoriem. Ieeja – bez maksas.

“Emīlija Kate un Pauls Ēriks ir duets, kas par savām mājām sauc Cēsis. Abi jaunieši ir divi līdzīgie, kas auguši mūzikas klātbūtnē un vēl joprojām dievina uzturēties tās sabiedrībā. Emīlija Kate Tomsone un Pauls Ēriks Skujiņš – ģitāra un čells – līdzīgi skaisto, cilvēkam līdzīgo formu dēļ, bet raksturā pilnīgi pretēji – viens maigs un vasaras lietu atgādinošs, otrs – pērkona cienīga skaļuma autors. Kopā abi veido pusi no varavīksnes. Lai tā izveidotos patiešām, vajadzīgs vēl viens skatītāja saules pieliets smaids,” teic Smiltenes novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja Alise Seile.

Apmeklētāji aicināti padomāt par ērtu, laika apstākļiem piemērotu apģērbu. Koncerta ilgums būs līdz vienai stundai. Nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā tas notiks Smiltenes novada Kultūras centra teātra zālē. Jāpiebilst, ka pasākuma norise notiks, ievērojot sanitāro protokolu. 

Atskatoties uz vasaras sezonu kultūras jomā, Smiltenes novada Kultūras centra vadītāja Anda Avota viennozīmīgi saka: “Tas bija izaicinājums, jo jāizkāpj no savas komforta zonas un ierastās lietas (pasākumu organizācija – redakcijas piezīme) jāveic citādi. Piemēram, izlaipot starp valstī noteiktajiem distancēšanās ierobežojumiem un sabiedrības vēlmēm, apmeklēt tāda veida pasākumus, kādi tika organizēti pirms pandēmijas izsludināšanas. Izvērtējot visus riskus un iespējas, svinējām vasaras saulgriežus Līgo kalnā ar ugunskura rituālu un vainagu pīšanas meistarklasi. Visas vasaras garumā tika rīkoti maza formāta koncerti, dažādas meistarklases un tikšanās, meklējām iespējas pasākumus veidot brīvdabā Līgo kalnā, Smiltenes centrā un Jāņukalna estrādē, kā arī sadarboties ar uzņēmējiem un organizēt pasākumus viņu telpās vai teritorijā.”

Smiltenes novada Kultūras centra mākslinieciskā vadītāja A. Seile uzsāka pop-up koncertu ciklu, kas bija interesants ar to, ka ir zināms mākslinieks, bet koncerta vietu izziņo dienu pirms pasākuma visiem, kas iegādājušies biļetes. 

“Visspilgtākais notikums bija Smiltenes pilsētas svētki ar izgaismoto parku un stāstu par stipriem cilvēkiem, kuru uzturējām arī svētku koncertā, uzaicinot tikai Smiltenes novada mūziķus, tādējādi veicinot akciju “Atbalsti savējos”, domājams, ka nākamgad turpināsim sadarbību un uzrunāsim arī tos Smiltenes novada mūziķus, kurus ierobežotā laika dēļ šoreiz uzrunāt nevarējām, jo publiskie pasākumi varēja notikt tikai līdz pusnaktij. Kopumā ņemot, vasaras sezona bija piepildīta ar dažāda veida pasākumiem un dažādām interesēm. Paldies visiem, kuri iesaistījās un atbalstīja mūs, kā arī par sapratni. Uz tikšanos Smiltenes novada Kultūras centra rudens sezonā!” saka Smiltenes novada Kultūras centra vadītāja A. Avota.

Kultūra un Izklaide