Smilteniete Baiba Jaunzeme piepilda sapni par dzejas grāmatu

Šogad Dzejas dienu mēnesis Smiltenē ir dāsns, – lasītājiem ir iespēja lasīt jaunas dzejas grāmatas, kuru autores ir Smiltenes novada dzejnieces.

Viens no klajā nākušajiem jaunumiem ir dzejoļu krājums “Taureņi ir brīvi”. Tā autore smilteniete Baiba Jaunzema līdz šim vairāk bija zināma ar pseidonīmu Basīte, ar šo pseidonīmu viņa iesūtījusi savus dzejoļus publicēšanai arī laikrakstā “Ziemeļlatvija”. 

“Taureņi ir brīvi” ir Baibas Jaunzemas pirmais autorizdevums. Viņas dzejoļi bijuši publicēti kopkrājumos, taču sava grāmata  dzejniekam ir pavisam kaut kas cits. “Ja esi par to sapņojis, tad tas ir sapņa piepildījums. Sajūtas ir pacilājošas,” atzīst Baiba.

Grāmatu “Taureņi ir brīvi” izdevusi izdevniecība “Domu Pērles”. Pēc dažām nedēļām to varēs iegādāties Smiltenes grāmatnīcā. Krājumā apkopoti vairāk nekā 200 dzejoļu, kas sacerēti pēdējo 10 gadu laikā, bet savu pirmo dzejoli Baiba uzrakstījusi, mācoties vidusskolā.
“Mans dzīves balsts ir mīlestība, tāpēc arī pārsvarā rakstu par mīlestību. Šīs jūtas, tāpat arī daba un tās skaistums, dod iedvesmu un dzīvesprieku. Man dzeja vairāk rakstās pārdomu un skumjākos brīžos, taču pati pēc rakstura esmu pozitīva, pieeju lietām arī ar humoru,” teic Baiba Jaunzema.  

Dzejošana ir viņas vaļasprieks, kam tiek atlicināti vēli vakari un pat nakts stundas, kad ģimene – dzīvesbiedrs un abi bērni – jau guļ un kad var netraucēti pievērsties dzejoļu radīšanai.

Ikdienā Baiba  ir pavāre uzņēmumā “Firma Madara ‘89’”– viņas gatavotie salāti, galerti un citi  produkti papildina veikala “top!” kulinārijas vitrīnu tirdzniecības centrā “Centrs” Smiltenē.   Mācīties par pavāri Baiba izvēlējās pēc Smiltenes Centra vidusskolas 12. klases absolvēšanas, iestājās Smiltenes tehnikumā un strādā šajā profesijā 15 gadus.

“Nav tik daudz brīvā laika, darbs paņem savu un gribu atpūsties, bet tāpat šad un tad brīvdienās papildu ikdienišķajām maltītēm pagatavoju kādu kārumu, piemēram, izcepu kūku. Man patīk gatavot ēst,” atteic Baiba, taujāta, vai pavāram ir tāpat kā teicienā par kurpnieku – “kurpnieks pats staigā basām kājām”. 

Par labu atpūtu Baiba atzīst grāmatu lasīšanu. Ojāra Vācieša, Imanta Ziedoņa  un Olafa Gūtmaņa vārsmas viņa pārlasot pat vairākkārt, savukārt no prozas uzrunājot romantiskie romāni.

Šo svētdien Baiba Jaunzema līdz ar vairākām citām Smiltenes novada dzejniecēm piedalīsies Dzejas dienu pasākumā “Dzimst vārdi asteru krāsās”, kas notiks Smiltenes novada Kultūras centrā.

Kultūra un Izklaide