Šodien Smiltenē “Rumbas kvartets” ar koncertu “Septiņi vasaras mirkļi”

Smiltenes estrādē ar koncertu viesosies “Rumbas kvartets”. Koncertā skanēs dziesmas gan no albumiem Kur esi Tu” un “Cita dziesma” – pārsvarā starpkaru laika populārākās zaļumballes melodijas. Koncerta sākums – plkst.19.00. Būs iespēja ne tikai klausīties skaisto koncertu, bet arī uzdejot! Varbūt skanēs tieši Jūsu kāzu valsis? 

“Rumbas kvartets” nāk no skaistās Kuldīgas Kurzemē. Pirms septiņiem gadiem – 2013.gada  maijā – kopā sanāca četri kuldīdznieki (Guntis Stucers, Artis Šimpermanis,

Rolands Stucers un Kristers Hartmanis) ar domu pamuzicēt vienā pasākumā, taču, kā jau tas dzīvē notiek, viss izvērtās daudz plašāk, un nu jau “Rumbas kvartets” ir piedalījies daudzos saviesīgos pasākumos, festivālos un koncertos. Kā saka paši mūziķi, ansambļa mērķis ir popularizēt dzīvo instrumentu mūziku, kas dod iespēju muzicēt arī bez pastiprinošām iekārtām, kā to darīja mūziķi pagājušā gadsimta 20. un 30.gados, kā arī neļaut aizmirst vecās ziņģes un galda dziesmas.

“Dziedot un izpildot šīs dziesmas, nekas netiek samākslots, jo tiecamies uz to, lai saglabātu veco skanējumu. Pašlaik mūsu repertuārā ir teju simts starpkaru zaļumballēs spēlēto melodiju, tostarp galda dziesmas, kuras tiek spēlētas arī ikvienā mūsdienu zaļumballē. Cilvēkiem tas patīk, kas arī ir galvenais mērķis. Vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuri ir piedzīvojuši kara laiku, parasti ir cits klausījums, dažiem pat acīs parādās asaras, kas liek saprast, kad tieši šim cilvēkam tieši šī dziesma izraisa patīkamas atmiņas un emociju uzplūdus no pagātnes, varbūt atsauc atmiņā pirmo deju, pirmo mīlestību, vai pat kāzu valsi,” stāsta mūziķi. 

“Rumbas kvartets” ir izdevis divus albumus: “Kur esi Tu”, kurā skan vienpadsmit starpkaru brīvvalsts laika populārākās zaļumballes melodijas, un CD “Cita dziesma” – gan dziesmas no vecajām dziesmu kladēm, gan Arta Šimpermaņa sarakstīto “Mīla atgriezīsies” un savulaik Andreja Lihtenberga izpildīto “Vakara dziesmu”.

Biļetes uz “Rumbas kvarteta” koncertu varēs iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv Biļetes cena 10 eur. Pasākuma dienā biļetes nopērkamas uz vietas. Biļešu skaits ierobežots sakarā ar ierobežojumiem valstī. Pasākuma laikā būs arī konkursi un balvas! 

20200721-1436-img-20200716-wa0014.jpg


Kultūra un Izklaide