Šovakar “Dvēseļu putenis” – arī Smiltenē

Šodien, 8. novembrī, pirmizrādi piedzīvos filma “Dvēseļu putenis”. Vienlaikus ar pirmizrādi Rīgā filmu plaši sāks rādīt arī Latvijas lielākajos kinoteātros, tostarp Smiltenes pilsētas Kultūras centra kino zālē. Tieši simt gadus pēc Latvijas brīvības cīņām “Dvēseļu puteņa” pirmizrādes vakars ievadīs valsts svētku nedēļu. Ikviens aicināts doties uz kinoteātri, lai svinētu Latvijas svētkus un godinātu latviešu strēlniekus, kuru izdarītās izvēles un gūtās uzvaras pirms simt gadiem ļāvušas mums šodien dzīvot savā valstī.

Atbildīgais par kino Smiltenē Gunārs Liedags “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka šovakar, 8. novembrī, latviešu lielfilma “Dvēseļu putenis” sāksies pulksten 19.25, taču ikviens ir aicināts uz kinoteātri jau pulksten 18.30, kad uz lielā ekrāna būs iespēja vērot tiešraidi no pirmizrādes sarkanā paklāja un atklāšanas ceremonijas Rīgā. “Ceremonijas tiešraidē būs Valsts prezidenta uzruna, tajā piedalīsies aktieri. Domāju, ka šī ir lieliska iespēja smilteniešiem. Kinoteātrī stundu pirms pašas pirmizrādes būs nepiespiesta gaisotne, būs atstāts neliels apgaismojums, lai tie, kuri nāks tikai uz filmu, zālē var doties pēc pulksten 19,” stāsta G. Liedags.

“Dvēseļu putenis” atspoguļo latviešu tautas cīņu par neatkarību un to, ka Latvijas valsts esamība nav pašsaprotama. Mūsu brīvība ir nopelnīta ar pašaizliedzību un visdārgāko ziedojumu – cilvēku dzīvībām. Filma izved cauri vēsturiskajiem notikumiem, padarot tos par personīgo pieredzi. 

“Šis stāsts, kuru savā izcilajā romānā iemūžinājis strēlnieks Aleksandrs Grīns un kuru šodien no sava skatu punkta iemūžinām mēs, ir jāzina ikvienam – Latvija nav radusies tukšā vietā. Filma ir vērienīga vēstures stunda katram Latvijas iedzīvotājam un ikvienam skatītājam visā pasaulē, kurš interesējas par vēsturi ne tikai kā skaitļu un faktu hronoloģiju, bet arī kā cilvēces piedzīvojumu un pieredzi. Šī filma apliecina latviešu nesalaužamo spītu, dzimtenes mīlestību un varonību un būs interesanta visiem,” komentē filmas režisors Dzintars Dreibergs. 

Filmas “Dvēseļu putenis” galveno varoni Artūru Vanagu atveido 15 gadus vecais Oto Brantevics. Viņš izvēlēts no 1073 puišiem, un Oto šī būs pirmā nopietnā filmēšanās pieredze. Galvenā varoņa vecākus atveido Mārtiņš Vilsons un Rēzija Kalniņa, bet brāli – Latvijas Nacionālā teātra jaunais aktieris Raimonds Celms. Vanaga tuvāko draugu un brīvprātīgo strēlnieku lomās Gatis Gāga, Jēkabs Reinis un Renārs Zeltiņš. Aktrise Ieva Florence atveidos galvenā varoņa pirmo mīlestību, bet Vilis Daudziņš filmā būs komandieris. Filmā piedalīsies arī citi jaunie, kā arī Latvijā augsti novērtēti aktieri – Ģirts Krūmiņš, Dainis Gaidelis, Sigita Jevgļevska, Ance Kukule, Ivars Krasts, Mārtiņš Liepa.

 

Biļetes uz filmas seansiem ir nopērkamas iepriekšpārdošanā Smiltenes pilsētas Kultūras centra kasē. Kultūras centra vadītāja Ilze Jēkabsone atklāj, ka pastiprināta interese par biļetēm iedzīvotājiem parādījās šonedēļ. Uz pirmizrādi otrdien vēl bija atlikušas dažas biļetes, līdzīgi ir ar seansiem citos datumos, jo biļetes iegādājas ne tikai Smiltenes novada iedzīvotāji, bet arī Alūksnē un Gulbenē dzīvojošie. Arī atsevišķi skolu un klašu kolektīvi ir veikuši rezervāciju. I. Jēkabsone atklāj, ka rezervēt biļetes grupām var ne tikai skolu jaunatne, bet arī jebkurš darba kolektīvs, sazinoties ar Kultūras centra kases darbiniekiem. Jāņem vērā, ka rezervētās biļetes obligāti ir jāizpērk 15 minūtes pirms filmas sākuma. “Tas tāpēc, lai neierašanās gadījumā biļetes uz filmu varam piedāvāt tiem, kas patiešām vēlas to redzēt. Smilteniešus gan mudinām biļetes iegādāties uzreiz. Kultūras nama kalns nav tik liels, lai tajā nevarētu uzkāpt,” smaidot saka Smiltenes pilsētas Kultūras centra vadītāja. Ja visi seansi būs pilnībā izpārdoti, bet iedzīvotāju interese par filmu būs liela, plānosim papildu seansus. Jāpiebilst, ka pēc 18. novembra “Dvēseļu putenis” būs skatāms visos Latvijas novados.
G. Liedags atklāj, ka latviešu filmas kinoteātrī gūst aizvien lielāku popularitāti, kas atspoguļojas statistikas datos. Pērn, Latvijas simtgadē, kad biežāk uz lielā ekrāna tika demonstrētas latviešu filmas, kinoteātri apmeklēja daudz vairāk cilvēku, nekā tas ir šobrīd. Tāda tendence novērojama arī pārējos Latvijas lielākajos kinoteātros. Tāpēc turpmāk arī Smiltenē reizi mēnesī tiks demonstrēta viena latviešu filma. “Decembrī tas būs “Jaungada taksometrs 2”, janvārī – filma “Pilsēta pie upes”, februārī pirmizrādi piedzīvos “Klases salidojums 2”, bet marts pārsteigs ar jaunu komēdiju,” jaunumus atklāj atbildīgais par kino Smiltenē G. Liedags.

UZZIŅAI
Filmas “Dvēseļu putenis” seansi kinoteātrī Smiltenē:
8. novembrī pulksten 19.00 Vislatvijas pirmizrāde
10. novembrī pulksten 15.30 un 18.00
11., 12., 13., 14., 15. novembrī pulksten 18.30 (12. novembrī kinozāle pilnībā rezervēta)
17. novembrī pulksten 18.00
19. novembrī pulksten 18.30

Kultūra un Izklaide