Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strenču pilsētvidē – oriģināla ekspozīcija 1

Strenču pilsēta  nesen kļuvusi bagātāka ar interesantu apskates objektu –  senu fotogrāfiju brīvdabas ekspozīciju “Divi gadsimti vienotā rakursā”.

Ekspozīcijā ir izmantoti  20. gadsimta izcilā Strenču fotogrāfa Dāvja Spundes 11 foto kadri. Planšetes ar fotoattēliem izvietotas uz metāla stendiem 11 vietās Strenčos – pārsvarā pilsētas centrā, pie centra skvēra, baznīcas, kultūras centra, kā arī Gaujmalā pie estrādes un pie tilta pār Gauju.

Projekta vadītāja Iveta Ence norāda, ka ekspozīcija  ir oriģināla ar to, ka fotoattēls ar tajā attēloto seno pilsētvidi ir vērsts tā, lai šo pašu ainavu varētu apskatīt mūsdienās un salīdzināt ar Strenčiem tajā laikā, kad šī fotogrāfija uzņemta.

Ekspozīcija ir pastāvīga, to var apskatīt visos gadalaikos.

Izmantojot karti, ikviens interesents var apmeklēt ekspozīcijas objektus pilsētā pēc savas izvēles.

Objektu kartes var saņemt Strenču novada tūrisma informācijas centrā vai skatīt Strenču novada mājaslapā tūrisma sadaļā “Maršruti un takas” saitē “Divi gadsimti vienotā rakursā”.

Ekspozīcija izveidota LEADER projektā “Vēsturisko fotogrāfiju ekspozīcijas “Divi gadsimti vienotā rakursā” izveide”  ar biedrības “Lauku partnerība “Ziemeļgauja”” atbalstu un Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansējumu. Projekta kopējais finansējums ir 971,63 eiro.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

Valkā tāda nekā nav, bet grib būt novadu lielpilsēta.
Ak, tādu skatu nemaz nevar būt, jo 20. gadsimtā lielpilsēta bija Valgas atgāzene, no turienes arī esošā režima ambīcijas. Tā vienmeŗ ir un būs, kad lauķi lien karaļa kreslā.

pirms 9 mēnešiem, 2019.11.16 07:32

Kultūra un Izklaide