Svētku dienās Jāņu plezīrs Vijciemā

Vijciema tautas nams no 23. līdz 27. jūnijam organizē aizraujošu auto foto orientēšanās spēli “Jāņu plezīrs Vijciemā”. Vadoties pēc dotiem attēlu fragmentiem, Vijciema pagastā ir jāsameklē un jānofotografē konkrētie objekti. Kopumā to ir divdesmit. Pirmais šāda veida pasākums Vijciemā notika maija brīvdienās, un tas guva lielu atsaucību.

“Foto spēle ir lieliska iespēja jautri pavadīt laiku gan Vijciema viesiem, gan vijciemiešiem, kuri grib pārbaudīt savas zināšanas par pagastu. Šo ideju aizguvām no Limbažu novada Tūrisma un informācijas centra, kas deva mums akceptu. Pirmajā šāda veida pasākumā padsmit komandas atrada visus norādītos objektus, daudzām tas neizdevās,” stāsta Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa.

Viņa stāsta, ka spēle ļauj aktīvi pavadīt laiku svaigā gaisā, kur ātrums un laiks nav svarīgs. Dalībnieki paši nosaka objektu skaitu un secību, kādā atrast attēlā redzamās vietas, līdz ar to spēle ir pieejama ģimenēm ar bērniem, pieaugušajiem, kā arī senioriem. Tā kā starp objektiem ir vairāki kilometri, ērtāk tos apmeklēt ar auto, bet to var izdarīt arī velobraucēji un pārgājienu cienītāji.

Lai piedalītos foto spēlē, dalībniekiem būs nepieciešama fotokamera vai telefons ar fotografēšanas iespēju, spēles uzdevuma lapa ar divdesmit meklējamajiem objektiem.

“Spēles lapu var lejuplādēt digitāli Valkas novada vai Vijciema tautas nama “Facebook” lapā vai klātienē saņemt visiem pieejamā pasta kastītē pie Vijciema pagasta pārvaldes durvīm. Uzdevumu lapā ir divdesmit dažādi objektu fragmenti bez paskaidrojumiem, kur tie uzņemti. Tie var būt pieminekļi, sienu zīmējumi, ēku daļas vai kādas citas interesantas detaļas,” informē V. Bērziņa.

Spēles dalībniekiem uzdevums ir saprast, kur katrs fotoattēls ir tapis, jāatrod konkrētā vieta, jānofotografē tā un jāiesūta Vijciema tautas namam uz tālruņa numuru 29386820, izmantojot mobilo aplikāciju “WhatsApp” līdz 28. jūnijam.

Spēlē var piedalīties ar visiem atrastajiem punktiem vai tikai dažiem. Vienīgais nosacījums, ka tie ir jāiesūta no viena un tā paša tālruņa  numura, nosaucot savas komandas vadītāja vārdu. Dalībnieku rezultāti tiks publicēti Valkas novada mājaslapā un Vijciema tautas nama “Facebook” lapā. Trīs veiksminieki tiks pie pārsteiguma balvām – dāvanu kartes veikalā “Valdis”.

Kultūra un Izklaide