Teātrim – jauns režisors

Smiltenes Tautas teātrim kopš 10. maija ir jauns režisors – Valmieras Drāmas teātra aktieris Krišjānis Salmiņš. Jau rakstījām, ka iepriekšējais režisors Agris Māsēns izbeidza darba attiecības 30. aprīlī veselības problēmu dēļ.

Uzklausot Agra Māsēna ieteikumu, Smiltenes novada Kultūras centrs uzrunāja Smiltenes Tautas teātra režisora vakancei Krišjāni Salmiņu.

“Agris ļoti rūpējas par savu pēctecību, par to, lai Smiltenes Tautas teātris nezaudē kvalitāti un lai aktieriem ir iespēja strādāt profesionāļa vadībā. Es to ņēmu vērā,” Ziemeļlatvijai” teic  Smiltenes novada Kultūras centra vadītāja Anda Avota.

Krišjānis Salmiņš ir Valmieras Drāmas teātra aktieris kopš 1997. gada, viens no diviem aktieriem, kuri saņēma piemiņai režisora Oļģerta Krodera rokaspulksteni, jo, iespējams, tieši viņš bija kļuvis par režisora skatuves līdzinieku, kā norāda Valmieras Drāmas teātris. Salmiņa varoņi uz dzīvi raugās ar gudra cilvēka skepsi un distanci, retu reizi ļaujot cauri ironijai nojaust drāmu.

Tālruņa sarunā ar “Ziemeļlatviju” Krišjānis Salmiņš atzīst, ka apzinās atbildību, sākot strādāt ar Smiltenes Tautas teātri, jo Agris Māsēns šo kolektīvu pacēlis augstā līmenī un iedibinājis Smiltenē spēcīgas teātra tradīcijas. 

“Agris ir sagatavojis augsni tam, ka Smiltenes Tautas teātrī var runāt mākslas valodā par nopietnu darbu iestudēšanu, par eksistenciālām lietām – kāpēc mēs šeit dzīvojam, kas mēs esam, ko gribam, un tas man imponē.  Gribas radīt iestudējumus ar pievienoto vērtību, ar garīgo vertikāli,”  teic Krišjānis Salmiņš.

Paralēli darbam Valmieras Drāmas teātrī viņš teju 15 gadus darbojies dažādos pašdarbības projektos un kolektīvos, līdz ar to šī joma viņam nav sveša, un tāpēc  Krišjānis Salmiņš vēl jo vairāk novērtē Agra Māsēna paveikto Smiltenes Tautas teātrī. “Cilvēkiem pašdarbības kolektīvos visiem ir savas dzīves, savas problēmas, bet māksla ir ļoti greizsirdīga. Ja tai iedod mazo pirkstiņu un aizdegas, tad bieži vien kaut kur kāds zaudē, piemēram, personīgajā dzīvē, ģimenē. Agrim ir bijusi spēja pārliecināt, un cilvēki ir gatavi teātrim atdoties,” piebilst Krišjānis Salmiņš.

Smiltenes Tautas teātrī režisors sāk strādāt pandēmijas izraisīto ierobežojumu laikā, tāpēc pagaidām   ļoti tālejošus plānus jau ar konkrētu iestudējumu izvēli viņš atturas kalt un palēnām iepazīs sev jauno kolektīvu.

Kultūra un Izklaide