Uz pikniku Vijciemā mūziķus sarunā iedzīvotāji

Šo sestdien, 19. jūnijā, Vijciemā būs, ko darīt, – vispirms ciemata māju pagalmos ielīgos Jāņus, bet pēc tam depo pļavās, Vijas upes krastā pie tautas nama, līdz pusnaktij būs pikniks pie ugunskura kopā  ar mūziķiem Arti Šimpermani (“Rumbas kvartets”) un Māri Blāzi ("Jūrkant”).

Par ideju  un atbalstu šā pasākuma organizēšanā Vijciema tautas nama vadītāja Vita Bērziņa teic paldies vijciemiešiem Sarmai un Ritvaram Krūmiņiem.

“Vijciemieši bieži nāk ar jaukām un labām idejām. Doma konkrēti par šo pikniku un atbalsts tā organizēšanā nāk no Sarmas un Ritvara Krūmiņu ģimenes,” stāsta Vita Bērziņa.

Pikniks depo pļavās kopā ar mūziķiem sāksies pulksten 20 un ilgs līdz pulksten 24. Lai apmeklētājiem būtu ērtāk, līdzi jāņem pleds vai krēsliņš, groziņš piknikam, pretodu līdzeklis, sejas maska iekštelpu apmeklējuma vajadzībām un draugu grupa (ne vairāk kā 20 cilvēku). Ieejas biļetes un aproces būs jāiegādājas vienam apmeklētājam visai savai draugu grupai. “Vietas pļavā lūdzam izvēlēties pēc iespējas tālāk no kaimiņu grupas,” aicina Vita Bērziņa.

Sarīkot šo pasākumu Vijciema tautas namam palīdzēja vietējie iedzīvotāji Sarma un Ritvars Krūmiņi, dzirdot, ka tiek meklēti mūziķi, kuri varētu pirms Līgo svētkiem uzstāties vijciemiešiem. “Pagājušajā gadā vīram bija apaļa jubileja – 60 gadi, tad arī meklējām, kas var uzspēlēt mūsu pasākumā, jo gribējām dzīvo mūziku. Saņēmu lielu drosmi un sazinājos feisbukā un vēlāk pa telefonu ar Arti no “Rumbas kvarteta”, jo vīram šī grupa ļoti patīk. Mūziķi bija ļoti pretimnākoši un piekrita. Tad nu arī tagad piezvanīju viņiem, un puiši bija ar mieru,” stāsta Sarma Krūmiņa. Viņa cer, ka cilvēkiem pikniks kopā ar mūziķiem patiks, turklāt pļavās pie Vijas ir skaisti, tur varēs  piedzīvot vasaras saulgriežu noskaņu dabā.

Vēl pirms piknika tajā pašā dienā, 19. jūnijā, Vijciemā vietējie pašdarbības kolektīvi (deju grupa “Virāža”, senioru deju kopa un kantrī deju kopa) kopā ar valcēnieti Tiju Bērtiņu akordeona mūzikas pavadījumā ieskandinās māju pagalmus un ielīgos Jāņus ar dziesmām, dejām un jāņuzālēm.

Vispirms līgotāji pulksten 17 ieradīsies “Kļavās”, tad pulksten 17.25 – “Krustcelēs”, pulksten 17.50 – Pārupē, pulksten 18.15 – tautas nama pagalmā.

“Nāciet, dziediet līdzi, lai saulgriežu prieks ir ar mums!” aicina Vita Bērziņa.

Kultūra un Izklaide