Valkā pirmo reizi būs apskatāma radošā trio izstāde “Bohēma”

Sestdien, 1. augustā, pulksten 15 Valkas novadpētniecības muzeja parkā atklās trīs radošu personību – Lilitas Ikales, Lindas Ikales un Justīnes Siņicinas – radošo darbu izstādi “Bohēma”. Tajā būs aplūkojami Lilitas darinātie interesantie tērpi, Lindas fotogrāfijas un Justīnes gleznas, kas gleznotas akrila tehnikā. Izstāde muzeja izstāžu zālē būs apskatāma līdz 30. septembrim.

Tie, kuri regulāri seko līdzi mākslas aktivitātēm, jau pazīst radošo Ikaļu ģimeni. Pēdējos gados Lilita un Linda Ikales regulāri piedalās Valkas novada mākslinieku izstādēs. Paralēli tam Lilita rīko modes skates un ar savu entuziasmu un radošumu spēj ieinteresēt sievietes būt drosmīgām un pašām izpausties tērpu un cepuru radīšanā. Ne reizi vien Lilita ir nosaukta par vietējo Elitu Patmalnieci (Latvijā pazīstama tērpu māksliniece – red.), jo arī viņas tērpi ir kā emociju un krāsu izvirdums.

Savukārt Lindai piemīt talants ieraudzīt īstos brīžus, kad jānospiež fotoaparāta slēdzis, lai taptu pārdomas izraisoša fotogrāfija. Radošajam tandēmam pievienosies mazāk pazīstamā māksliniece Justīne Siņicina. Viņa “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka pirms četriem gadiem no Rīgas pārcēlusies dzīvot uz Ērģemes pagastu. Pēc kāda laika izvēlējusies dzīvot Valkā un tad arī sākusi gleznot. Galvenokārt akrila tehnikā, bet ir tapuši darbi arī ar eļļas krāsām un eksperimenti ar akvareli. 

Plašākai publikai Justīnes glezna bija apskatāma šīgada Valkas novada mākslinieku izstādē. Tur arī iepazinusies ar Lilitu un Lindu. Sapratusi, ka visas ir ar radniecīgām dvēselēm, tāpēc radusies iecere kopīgi rīkot izstādi. Vēl viena no Justīnes idejām ir Ērģemes īpašumā izveidot mākslas studiju.

J. Siņicina dzimusi un uzaugusi Rīgā. Mācījusies Rīgas 19. vidusskolā, vēlāk absolvējusi Rīgas Stila un modes profesionālo vidusskolu, kur apguvusi tērpu stila specialitāti. Apgūstot profesiju, nedaudz zudusi interese par konkrēto novirzienu, taču parādījusies izteikta interese par psiholoģiju, vēlāk arī par astroloģiju un gleznošanu. Justīne nespēj vārdos izskaidrot, kāpēc no galvaspilsētas pārcēlusies uz dzīvi Valkā. To viņa sauc par īpašu sajūtu, kosmosa vibrāciju. Tās ietekmē arī radušies mākslas darbi, kuri tiks nodoti skatītāju vērtējumam.

Kultūra un Izklaide