Valkā tiks atklāta tekstildarbu un fotogrāfiju izstāde "Saldus sapņus Lolītei"

Valkas novadpētniecības muzejā no 9. janvāra līdz 15.februārim izstādē SALDUS SAPŅUS LOLĪTEI būs apskatāmi Santas Kamaldiņas tekstildarbi un Ivara Krūmiņa fotogrāfijas.

Izstādes atklāšana 9.janvārī pulksten 17.00.

Raiņa radītais lellītes Lolītes tēls ir pazīstams daudziem, un izstādes ietvaros apmeklētāji varēs iepazīt Raiņa dzeju ar tekstila, foto un aktiermākslas palīdzību. Izstādē SALDUS SAPŅUS LOLĪTEI tiks eksponētas tekstilmozaīkas tehnikās darinātas bērnu segas un leļļu sedziņas. Tekstila darbi sniedz ne tikai krāsu spēles un rakstu baudījumu, bet dažkārt ierosmi arī skatītājam savas radošās fantāzijas sākt izpaust tekstilā. Izstādē tekstila darbi mīsies ar melnbaltām fotogrāfijām – leļļu portretiem, rādot lelles ikdienā mums blakus.

Poētiskas noskaņas radīšanai izstādes telpā skanēs Raiņa dzejas lasījums no SIA „Apostrofs” izdotās klausāmgrāmatas „Rainis. Zelta sietiņš”, kurā aktrise Ninuce Leimane lasa dzejoļus no krājumiem „Zelta sietiņš” un „Lellīte Lolīte”. Mazi un lieli skatītāji varēs lūkoties Raiņa bērnu dzejas tēlu cilvēcisko vērtību un attiecību pasaulē, kas mijiedarbībā ar izstādes mākslas darbiem radīs atmiņu un jaunu asociāciju bērnībā iepazītajam Lolītes tēlam.

„Radīt – ir sievietes būtība. Vienai tas ir dārzs, citai virtuvei, bet ļoti, ļoti daudzām tie ir rokdarbi. Spēles ar krāsainiem auduma gabaliņiem un galā reāli lietojamā lieta sniedz gandarījumu par sevis izpausmes iespēju un pasakainu labsajūtu,”  par tekstilmozaīkas šūšanu saka Santa Kamaldiņa, kuras šūtās segas bērniem priecē ne tikai mazuļus un viņu māmiņas, bet arī ir ieguvušas godalgotas vietas dažādos starptautiskos tekstilmozaīkas konkursos.

„Mans kredo: apturēt mirkli!” – saka fotogrāfs Ivars Krūmiņš. „Man nav sava rokraksta, nav savas vienas tēmas, jo fotografēju visu, kas gadās manā ceļā. Kā reportāžā. Savās personālizstādēs neesmu atkārtojis pat tēmu, kaut vienmēr tas ir bijis Cilvēks vai viņa radītais.”

Izstādes “Saldus sapņus Lolītei” atklāšanas pasākumā fotografēs un/vai filmēs. Iegūto materiālu izmantos publicitātes vajadzībām.


Izstāde atvērta: līdz 2020.gada 15.februārim

Pirmdienās – piektdienās plkst.10:00 – 17:00

Sestdienās plkst.10:00 – 16:00


Ieejas maksa izstādē:

EUR 0,75;

pensionāriem, studentiem un skolēniem EUR 0,30

Valkas novada skolēniem - bez maksas

20200106-1049-saldus-sapnus-afisa-valka-

Kultūra un Izklaide