Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas bibliotēkā izstādes “Kādā krāsā ir draudzība?”

Izstādes autore ir Eve Austa no Repinas (Räpina, Põlva apriņķis, Igaunija). Interesantais šajā izstādē ir tas, ka visi darbi tapuši, autorei pārzīmējot senas fotogrāfijas, kurās redzamas gan autores dzimtās vietas, gan citas vietas Igaunijā, gan arī attēloti savi senči un Igaunijas vēsturē zināmas personas.

Jau kopš bērnudārza un skolas laika Eve nav nodarbojusies mākslu. Viņa ir strādājusi par pavāri. Taču reiz Eve savā īpašumā ieguvusi molbertu, kuru kāds cilvēks gribēja izmest kā nederīgu. Gadu vēlāk viņa sākusi apmeklēt pieaugušo mākslas pulciņu Repinas Jaunrades namā. Drīz radusies interese par mākslu un par zīmēšanu, tā radusies vēlme un vajadzība ņemt otas rokā arī mājās. Kāds notikums, apciemojot Bulgāriju, vēl vairāk rosinājis Evi zīmēt – viņa pastaigājusies un apbrīnojusi vietējās baznīcas skaistajā pilsētā Nessebar, uz brīdi viņa apstājusies uz bruģakmeņiem. Viņa tieši nostājusies uz akmens, uz kura attēlota palete un ota. Tā arī viss sākās.

Zīmējumi saistīti arī ar izstādes autores vīra aizraušanos –caristes un pirmās Igaunijas Republikas laika senu foto no kolekcionēšanu. Eve sākusi šos foto zīmēt, lai tajos redzamie skati tiktu saglabāti, jo veco foto kvalitāte bieži ir slikta un detaļas mēdz izzust. Valsts vīru portretu zīmēšana aizsākās vecākā dēla iedvesmota. Viņš ir militāra persona un arī interesējas par vēsturi. Paralēli zīmējumiem ar zīmuli tika radītas arī akrila gleznas ar dabas skatiem.

Izstāde “Kādā krāsā ir draudzība?” izstādīta gan Repinas Jaunrades namā, gan arī ceļojusi uz sadraudzības reģioniem Somijā un Latvijā, kur kopā tika svinēta Somijas, Igaunijas un Latvijas simtgade. Valkas novada Centrālajā bibliotēkā izstāde apskatāma līdz 30.novembrim.

20191031-1418-valka-eva-valkas-bibliotek

Kultūra un Izklaide