Valkas bibliotēkā skatāma mākslinieces Ilzes Džonsas izstāde “Jaunie iesākumi”

No 3. līdz 28.maijam Valkas bibliotēkā skatāma mākslinieces Ilzes Džonsas izstāde “Jaunie iesākumi”: gleznas, mandalas, apsveikuma kartiņas.

Ilze Džonsa nu jau vairāk nekā 10 gadus glezno ar akvareļiem un vēlāk sākusi gleznot arī ar akrila krāsām. Šī pieredze māksliniecei ir kā personīgā mākslas terapija un izaugsmes veicinātāja.

Māksliniece stāsta: “2008. gadā piedzīvoju dziļu izdegšanu un depresiju. Man bija grūti izteikt savas sajūtas un paskaidrot to, kas ar mani notiek. Pirmo reizi mūžā es sāku gleznot vienkāršus zīmējumus, lietojot bērnu ūdenskrāsas. Man par pārsteigumu, gleznošana ne tikai uzlaboja manu pašsajūtu, bet es arī sapratu uzzīmēto krāsu un tēlu nozīmi. Dziļi sirdī es “zināju”, kā tie attiecās uz konkrētām manas dzīves jomām vai attiecībām. Dažreiz es šos tēlus redzēju iekšēji ar sirds acīm, bet citreiz es vienkārši gleznoju, ļaudamās iekšējam plūdumam. Gadiem ejot, iemēģināju savu roku arī ar akrila krāsām. Caur radošo procesu es turpinu iepazīt sevi, kas palīdz ikdienā dzīvot saskaņā ar sirds vēlmēm. ”

Izstādē apskatāmas arī Ilzes Džonsas veidotās kartiņas, par kurām māksliniece stāsta: “Kartiņu taisīšana man ir tāda mīļa nodarbe, kuru aizsāku tīņa gadu vecumā. Man allaž ir paticis uzmeistarot apsveikumu tuviem cilvēkiem un skaisti ierakstīt vēlējumu no sirds. Šad un tad darināju dažādus ielūgumus un viesību galda kartes. Deviņdesmito gadu sākumā dzīve aizveda mani uz vairākiem gadiem uz Angliju. Toreiz saziņa pa telefonu bija dārga, tāpēc ģimenei un draugiem rakstīju daudz vēstules, bet Ziemassvētkos apsveicu tuvos un tālos ar paštaisītām kartiņām.

Gadiem ejot savas “tradīcijas” esmu saglabājusi, taču pirms pusotra gada pirmo reizi uz Ziemassvētkiem kartiņas darīju pieejamas plašākai publikai.

Katrai manis taisītai kartiņai ir savs dizains, parasti tas rodas spontāni, spēlējoties ar krāsām, formām un tekstūrām.”

Mākslinieciskajai izaugsmei varat sekot līdzi arī Facebook.com/Ilze Jones Art un Instagram.com/ilze_jones_art.

20210513-1432-jaunie-ies-kumi.png

Kultūra un Izklaide