Valkas-Lugažu evaņģēliski luteriskās baznīcas durvis būs atvērtas. Šodien visā Latvijā Baznīcu nakts

Sestdien visā Latvijā notiks Baznīcu nakts pasākumi, bet tie, kā ierasts, nenotiks klātienē saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī. Šajā dienā būs atvērtas arī Valkas–Lugažu evaņģēliski luteriskās baznīcas durvis.

Mācītājs Andris Reiters stāsta, ka sestdien baznīca Valkā būs atvērta no pulksten 18 līdz 20. Pirms tam no pulksten 17.50 līdz 18 varēs dzirdēt baznīcas zvanu skaņas. Savukārt svētdien pulksten 10 Valkas–Lugažu evaņģēliski luteriskajā baznīcā notiks Vasarsvētku dievkalpojums. Svētdien pulksten 16 atsāksies dievkalpojumi arī Vijciema baznīcā. A. Reiters atgādina, ka baznīcā ir jāievēro divu metru distancēšanās. 

“Baznīcu nakts” rīkotāji aicina sestdienas vakarā skatīties notikuma tiešraidi savās viedierīcēs – datorā, telefonā vai planšetes ekrānā –, sekojot “Baznīcu nakts” kontam sociālajā vietnē facebook.com. Svinīgā atklāšanas tiešraide sāksies pulksten 18 no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas. Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem. Šis vakars būs veltīts, lai sagaidītu kristīgās baznīcas svētkus – Vasarsvētkus, piedalītos lūgšanā par Latviju, Eiropu un pasauli.

Programmu tiešsaistē varēs redzēt facebook.com/baznicunakts.

Šogad “Baznīcu nakts” Latvijā jau norisināsies septīto gadu un to kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Šī pasākuma rīkotāji aicina dalīties ar savu “Baznīcu nakts” stāstu arī no iepriekšējiem gadiem un lietot tēmturi #BaznīcuNakts2020. Stāstu vēlams ietērpt rakstos, fotogrāfijās, video vai citā radošā formā.

“BAZNĪCU NAKTS” PROGRAMMA

  • pulksten 17.50 – baznīcu zvanu skaņas Latvijā
  • pulksten 18 – svinīgā notikuma atklāšana
  • pulksten 19 – ērģeļmūzikas koncerts Rīgas vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā
  • pulksten 20 – diskusija “Pretenzija (aizvainojums) pret baznīcu”
  • pulksten 20.40 – pieslēgšanās Āgenskalna baptistu draudzes dievnamam, mācītāja E. Maža uzruna
  • pulksten 21 – kopīga “Mūsu Tēvs” lūgšana un aizlūgums par tautu, valsti, par Eiropu un pasauli šajā pārbaudījumu laikā
  • pulksten 22 – Tezē dziedājumi un lūgšanas Rīgas vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā

Kultūra un Izklaide