Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas mākslas skolas pedagogi veido izstādi ar vairākām intrigām

Vai izstādē būs aplūkojami arī Valkas mākslas skolas jaunās direktores Sniedzes Ragžes radošie darbi? Kāpēc izstādei dots tik noslēpumains nosaukums?

Uz šiem jautājumiem atbildes varēs gūt, atnākot piektdien, 4. oktobrī, pulksten 16 uz Valkas mākslas skolas pedagogu darbu izstādi “20%?”. 

S. Ragže atzīst, ka šāda pedagogu radošo darbu izstāde nav rīkota ilgus gadus. Ikdienā skolotāji stundās stāv klases priekšā un māca zīmēt, gleznot, veidot kompozīciju, strādāt ar mālu. Taču bērni, uzzinot, ka skolotāji paši prot lieliski izpausties radoši, parasti ir pārsteigti un ļoti izbrīnīti. Tam piekrīt skolotāja Skaidrīte Bondare. Viņa stāsta, ka bērni viņu sauc par mālu skolotāju, bet, vasaras praksēs ieraugot, ka skolotāja zīmē dabas ainavas ar akvareļu krāsām, stāv un brīnās. Arī šajā radošo darbu izstādē būs aplūkojami S. Bondares ne tikai, kā viņa pati smejoties saka, māla podi, bet arī akvareļi. 

Savukārt direktores vietniece mācību darbā Daiga Soloveiko iecerējusi atrādīt apgleznota zīda darbus un dabas ainavas. Direktore ir uzrunājusi arī trīs skolas tehniskos darbiniekus un, visticamāk, viņi piedalīsies izstādē.  

Pedagogu kolektīvs ir pārliecināts, ka šī izstāde būs aizsākums lieliskai tradīcijai, kā katru gadu atzīmēt profesionālos svētkus – Skolotāju dienu. Izstādes atklāšanā muzikālus sveicienus nesīs Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas pedagogi. S. Ragže atklāj, ka viņai šī iecere par izstādes organizēšanu radusies tāpēc, ka bijusi vēlme interesanti un saturīgi atzīmēt Skolotāju dienu. Mākslas skolai nav tādas iespējas svētkus svinēt, kā to parasti dara vispārizglītojošās skolās, kurās vecāko klašu skolēni un vecāki pasniedz mācību stundas. Šī iemesla dēļ radās iecere pašiem dāvināt svētkus valcēniešiem. Direktore cer, ka ar laiku mākslas skola kļūs par novada mākslas centru. Tas būtu tikai loģiski, jo skolā ir koncentrējušies mākslas profesionāļi. Ja izstāde radīs pozitīvas atsauksmes, iespējams, ka tā aizceļos arī uz citām novada vietām, ar kurām mākslas skolai ir lieliska sadarbība, piemēram, uz Vijciema un Kārķu tautas namu, Valkas poliklīniku, mūzikas skolu un Valkas–Lugažu evaņģēliski luterisko baznīcu.

20191003-1012-20-procenti-mazs.jpg

Kultūra un Izklaide