Valkas novada mazie dejotāji piedalās videoprojekta #SVINĒTSAULI filmēšanā

Pagājušajā trešdienā Valkas novada bērnu un jauniešu centra “Mice” bērnu deju kolektīva “Vainadziņš” abas grupas un Valkas pilsētas jauniešu tautas deju kolektīva “Vendīgs” dejotāji bija starp tiem 12 tūkstošiem dejotāju, kuri piedalījās XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu”  fināla videoklipa “Svinēt Sauli” filmēšanā.

Videoklips tiek veidots, atspoguļojot šī laika realitāti – attālināto mācību procesu, nodarbības “Zoom” platformā, dejošanu vienatnē līdz 10 cilvēkiem ārtelpā ar distanci, tajā pašā laikā uzsverot, ka Dziesmu un deju svētku tradīcija, mīlestība pret deju un gatavība pat šajos laikos dejot, radīt un būt kopā, ir stiprāka par visu.

Novada bērnu un jauniešu centra vadītāja, Dziesmu un deju svētku koordinatore Valkas novadā Kristīne Ganiņa skaidro, ka ikviens mazais dejotājs dejo katrs savās mājās. Savukārt tiem bērniem, kuriem telpa mājās nebija piemērota, lai izdejotu dejas kombināciju, bija iespēja to izdarīt centrā, stingri ievērojot distancēšanos un visus noteikumus.

“Gatavošanos svētkiem bijām iesākuši. Mūs jau brīdināja par iespējamo dejošanu attālināti. Iesāktais darbs ir godam jāpabeidz, un brīdī, kad varēs notikt pasākumi, ar radošu pieeju klātienē izdejosim visas dejas. Atceroties iepriekšējos svētkus, atzīstu, ka bija diezgan sarežģīti strādāt ar cilvēkiem, bet šajos apstākļos vairāk nogurstam emocionāli. Es nevaru izdarīt, kā gribētos. Šajos apstākļos ir jāiemācās gūt baudījumu no tā, ko varam izdarīt,” atzīst K. Ganiņa.

“Iepriekšējo nakti nevarēju aizmigt, jo bija jādomā, kā maniem bērniem veiksies ne tikai ar dejošanu, bet arī ar tehnisko pieslēgšanos. Tas nemaz nav tik viegli. Turklāt man ir maziņi dejotāji un viņiem nemaz uzreiz nesanāk visu iemācīties perfekti. Šogad manis iegūtā atziņa ir, ka visi dejo labi. Skates nenotiek, atzīmes neliek. Mēs nodejosim un smaidīsim. Vienmēr galvenais ir – labāk darīt, nevis nedarīt. Nesaprotu, kāpēc mums vajadzētu palikt malā un sevi apdalīt? Nē, tas nav pareizi. Ja mums vajadzēs to vienu dienu braukt uz Rīgu dejot, tad noteikti dosimies. Mēs šo epidēmiju pārvaram dejojot,” uzsver S. Smeltere. 

Šī fināla videoklipa veidotāji – tautas deju lielkoncerta “Saule vija zelta rotu” horeogrāfe inscenētāja Dagmāra Bārbale, kā arī horeogrāfes – līdzautores Rūta Lauce, Diāna Gavare, Dace Adviljone, Guna Trukšāne; režisors un scenārija autors Reinis Suhanovs; videorežisore Zane Gargažina – izveidojuši horeogrāfiju, kas bija apgūstama attālinātajā mācību procesā, dejojama individuāli un distancēti. Visu nofilmēto savienos video pēcapstrādē, lai visi atkal varētu būt kopā. Videoklipa kopējais garums ir sešas minūtes, bet katrai vecuma un klašu grupai horeogrāfiskais materiāls paredzēts līdz vienai minūtei garš.

Kultūra un Izklaide