Valkas novadpētniecības muzejā apskatāma keramikas un porcelāna darbu izstāde

No 2020.gada 5. decembra līdz 2021. gada 30.janvārim Valkas novadpētniecības muzejā apskatāma Ivetas Rones un Laimdotas Kliesmetes keramikas un Jāņa Roņa porcelāna darbu izstāde “Mūsu zemē Latvijā”.

Izstāde veltīta mūsu zemei Latvijai. Tajā dzīvo un strādā daudzi radoši un sirdsgudri cilvēki, kuri savu darbu dara ar lielu mīlestību un atbildību.

Roņu ģimene nāk no Madonas puses, no Ošupes ciema “Roziņu” mājām, kur mammai Spodrītei un tētim Jānim Roņiem pasaulē nāca trīs bērni – Iveta Rone, Laimdota Kliesmete (Rone) un Jānis Ronis. Zīmīgi, ka visi trīs bērni laika gaitā apguvuši keramiķa arodu, tomēr atrs ar savu dzīves redzējumu, rokrakstu, stilu, krāsām un izpildījumu.

Muzeja apmeklētājiem Ivetas Rones un Laimdotas Kliesmetes vārds nav svešs, jo abas ik gadu piedalās Valkas novadpētniecības muzeja organizētajā Valkas novada mākslinieku darbu izstādē ar saviem keramikas traukiem.

Jāņa Roņa ikdiena paiet strādājot vienīgajā porcelāna ražotnē Latvijā - Piebalgas Porcelāna Fabrikā, kuru mākslinieks ir izlolojis pats.

Izstādi papildina austi lupatu celiņi, kurus audušas divas audējas no Ērģemes puses - Balva Leite un Anita Āboliņa.

Informācija par muzeja darba laiku un izstādes ieejas maksu atrodama ŠEIT.

Kultūra un Izklaide