Valkas pilsētas kultūras namā apskatāma izstāde “EXIT vasaras piedāvājums”

Valkas pilsētas kultūras nama (Em. Dārziņa ielā 8) 1.un 2. stāva foajē kā arī Mazajā zālē apskatāma valcēniešu Kristīnes Ganiņas un Dinas Smelteres darbu izstāde “EXIT vasaras piedāvājums”.

Izstāde veidota mākslas projekta “Paši savējie” ietvaros. Uz jautājumu, kāpēc izstādei dots tāds nosaukums, tulkojumā no angļu valodas – izeja, D. Smeltere atbild: “Nosaukums radās, pētot “Boeing” lidmašīnas interjera detaļas. Viena no tām – EXIT – šķita interesanta, tāpēc nolēmām šo tēmu apspēlēt kopīgajā radošajā projektā. Tā tiek veiksmīgi atspoguļota gleznās”.

Latvieti vienmēr ir interesējusi atbilde uz kutinoši naivo jautājumu ”Kas es esmu? Un kur es eju?”. Aizvēstures miglā tītajā senatnē, kad latviešu valoda un kultūra vēl tikai sāka iegūt apjaušamus vaibstus, tas noteikti bija pirmais nozīmīgais šaubu un pašapziņas dzimšanas mirklis, ko raisījusi vienkārša vēlme noskaidrot, vai latvietis tiešām ir kas īpašs un atšķirīgs no citiem tuvu un tālu dzīvojošiem.

Tā arī mākslinieces ir apvienojušās neparastā mākslinieciskā izstādē “EXIT vasaras piedāvājums”, lai noskaidrotu visas iespējamās izejas, jo tas šķiet pašsaprotami to mēģināt atrast.

20200611-1314-valkai-2020-juunijs2-mazs.

Kultūra un Izklaide