Valkas pilsētas kultūras namā izrādi atceļ, bet gatavojas valsts svētku svinīgajam pasākumam

Valkas pilsētas kultūras namā 13. novembrī plānotā Cēsu teātra izrāde “Nezināmā zvaigzne” tiek atcelta, bet 17. novembrī svinīgais koncerts “Teic, kur zeme tā”, veltīts Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai, notiks.

Vakar pilsētas kultūras nams izplatīja informāciju, ka, ņemot vērā Latvijas Republikas Ministru kabineta valstī izsludināto situāciju ar mērķi ierobežot “Covid-19” izplatību, Cēsu teātra izrāde Valkā tiek atcelta. Pilsētas kultūras nama direktora vietniece Līga Pandalone skaidro, ka pašlaik nenotiek nekādi starpreģionālie pasākumi interešu vai profesionālās izglītības ievirzes ietvaros, lai novērstu “Covid-19” pārnešanu no augstas izplatības reģioniem.

Taču joprojām ir cerība, ka pēc 6. novembra, līdz kuram valdība noteikusi ievērot stingrākus ierobežojumus, situācija uzlabosies un Valkas novada iedzīvotāji varēs ar svinīgu koncertu atzīmēt Latvijas 102. dzimšanas dienu. Svinīgajā valsts svētku pasākumā, kas notiks otrdien, 17. novembrī, plānots, ka uz pilsētas kultūras nama skatuves kāps dziedātāji Ginta Krievkalna un Mārtiņš Ruskis kopā ar mūziķu grupu. Koncertu vadīs Dailes teātra aktieris Artis Robežnieks. Pasākums notiks ar personalizētām sēdvietām un ar iepriekšēju pieteikšanos.

“Ziemeļlatvija” interesējās, kāpēc valsts svētku pasākums notiks 17. nevis 18. novembrī kā iepriekšējos gados. L. Pandalone skaidro, ka 18. novembris ir valstī noteiktā svētku diena, bet nākamajā dienā cilvēkiem jādodas uz darbu.  

Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis “Ziemeļlatvijai” atzīt, ka pagaidām ir atcelta tradicionālā svētku balle. Taču, ja pēc 6. novembra epidemioloģiskā situācija valstī uzlabosies, tad, iespējams, balle, kurā muzicēs grupa “Bruģis”, notiks. Pagaidām tiek domāts tikai par svinīgā koncerta rīkošanu.

Kultūra un Izklaide