Valmiermuižā izrādīs filmu „Jelgava ‘94” un uzstāsies Alise Joste

Vasaras vakari ir īstais laiks, kad brīvā dabā baudīt kvalitatīvu kino un klausīties skanīgās melodijās. Jau šajā ceturtdienā Valmiermuižas parkā būs skatāma filma „Jelgava ‘94”, kā arī iespēja satikties ar režisoru Jāni Ābeli. Bet piektdien būs klausāms dziedātājas Alises Jostes koncerts.

27. augustā plkst. 21.00 spēlfilma „Jelgava '94” un tikšanās ar režisoru Jāni Ābeli. Filmas stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar „zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lappusi pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Filma nominēta 9 „Lielā Kristapa” balvām, no kurām ieguva 4 – labākais spēlfilmas režisors (Jānis Ābele), labākā aktrise otrā plāna lomā (Ieva Puķe), labākais kostīmu mākslinieks (Aija Strazdiņa) un labākais grima mākslinieks (Maija Gundare). Īpašā žūrijas atzinība tika Bruno Biteniekam par daudzsološu tēlojumu filmā kopā ar lielisku profesionālo aktieru ansambli.

28. augustā plkst. 21.00 dziedātājas Alises Jostes koncerts. Alise Joste uz Latvijas mūzikas skatuves atrodas jau vairāk nekā desmit gadus. Izdoti divi albumi, kabatā Zelta mikrofons un Austras balva, ar koncertiem izbraukātas dažādas tuvākas un tālākas zemes. Vasaras sākumā Alise laida klajā pirmo singlu no rudenī gaidāmā trešā albuma. Albumā būs iekļautas 11 dziesmas latviešu valodā un šajā koncertā līdzās Valmiermuižas klētij klausītājiem būs iespēja dzirdēt ne tikai jauno singlu, bet arī vairākus pirmatskaņojumus.

Brīvdabas kino un dzīvās mūzikas vakaros DALĪBA BEZ MAKSAS.

Rīko Valmiermuižas kultūras biedrība, atbalsta Burtnieku novada pašvaldība.

Kultūra un Izklaide