Vijciemā novembrī plāno kultūras pasākumus

Ja pārējās novada kultūras iestādes pagaidām nogaida un neziņo par gaidāmajiem kultūras pasākumiem, Vijciema tautas nams informē par vairākām kultūras aktivitātēm. Viena no interesantākajām iecerēta saistībā ar Baltijas valstīs vecākās Vijciema čiekurkaltes 125. gadadienu. Atzīmējot šo nozīmīgo jubileju, iecerēta rokdarbu izstāde “Šalc zaļais mežs”. Rokdarbnieces un rokdarbnieki tēmai atbilstošus darbus var iesniegt līdz trešdienai, 25. novembrim. Izstādes atklāšana paredzēta sestdien, 28. novembrī, pulksten 16. Detalizētāka informācija gūstama, zvanot tautas nama vadītājai Vitai Bērziņai uz tālruni 29386820 vai rakstot uz e-pastu [email protected]

Savukārt otrdien, 17. novembrī, tautas nama pagalmā, godinot Latviju tās 102. dzimšanas dienā, notiks svētku koncerts “Dziesma vieno”. Pasākumā uzstāsies Signe Baltere un Ingus Staško. Šis koncerts notiek īso koncertu ciklā “Prieks ienāk pagalmā”. Koncertā klausītājiem būs jāievēro tā brīža Ministru kabineta noteikumi, distancēšanās un sanitārie protokoli.

Vijciemieši un tuvākās apkārtnes iedzīvotāji tautas namā, iegādājoties ieejas biļetes, varēs noskatīties divas jaunās latviešu filmas. Sestdien, 7. novembrī, pulksten 18 uz ekrāna būs skatāma režisora Matīsa Kažas komēdija “Kino un mēs”. Šī filma jau tiek reklamēta kā nepareizā latviešu komēdija. Tās līdzautori ir Latvijā pazīstamie aktieri Andris Keišs, Egons Dombrovskis un Jānis Skutelis, kuri pievērsīsies iemīļotām padomju gados uzņemtām latviešu spēlfilmām “Ezera sonāte”, “Mērnieku laiki” un “Dubultslazds”, mēģinot saprast, kāpēc tās uzņemtas tieši tā.  

Savukārt sestdien, 21. novembrī, pulksten 18 varēs noskatīties Jevgeņija Paškēviča filmu “Ko zina Klusā Gerda”. Filmas darbība norit kaut kur Latvijā, kur atrodas barona Fītinghofa senatnīgā muiža, kurā apmetušies smalko aprindu pārstāvji. Tā ir īpaša viesnīca. Dzīve te rit starpkaru perioda estētikā un jebkādas mūsdienu tehnoloģijas ir aizliegtas. It kā lai uzlabotu veselību un nomierinātu nervus.

Kultūra un Izklaide