66% vecāku joprojām bērnus biedē ar policistiem, ugunsdzēsējiem un armiju

Kā liecina Aizsardzības ministrijas veiktās aptaujas dati, 66% aptaujāto norādījuši, ka saskārušies ar situāciju, kad bērnu “audzināšanā” vecāki izmanto taktiku biedēt ar policistiem, ugunsdzēsējiem un armiju, tādējādi radot bērnu vidū nepareizus priekšstatus par šo dienestu darbību, portālu “Ziemeļlatvija” informēja AM Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

Mūsdienās sabiedrībā joprojām valda dažādi aizspriedumi par operatīvajiem dienestiem, un vecāki nereti policiju, ugunsdzēsējus un armiju izmanto arī bērnu “audzināšanā”, biedējot bērnu ar to ierašanos un situācijas risināšanu ar citādiem paņēmieniem. To apliecina arī Aizsardzības ministrijas veiktās sabiedrības aptaujas dati – kopumā 66% aptaujas respondentu atzīst, ka ir dzirdējuši vai saskārušies ar vecākiem, kuri bērnu “audzināšanā” izmanto taktiku bērnus biedēt ar policiju, ugunsdzēsējiem un armiju.

15% aptaujāto atzīst, ka bieži novērojuši vecākus, kuri, nespējot citādi nomierināt bērnu, šādu taktiku pielieto regulāri. Tikmēr 51% respondentu norādījuši, ka šādu taktiku vecāku vidū novērojuši arvien retāk, taču šāda pieeja nav izzudusi pavisam.

Trešdaļa aptaujāto atzinuši, ka nav redzējuši, ka vecāki bērnu “audzināšanā” izmantotu biedēšanu ar policiju, ugunsdzēsējiem un armiju, uzskatot, ka tie ir vēsturiski un novecojuši audzināšanas paņēmieni.

Arī Rīgas Stradiņa Universitātes Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnikas ārsts psihoterapeits Artūrs Utināns piekrīt, ka šāds audzināšanas paņēmiens nav pareizs. Vecākiem jau no agras bērnības savām atvasēm būtu jāiemāca atpazīt to dienestu pārstāvji, pie kuriem dažādās situācijās var vērsties pēc palīdzības. 

Latvijas ziņas