Aicina godināt kartupeli 1

Līdz augustam ikviens iedzīvotājs, kurš mīl radoši un asprātīgi domāt, var izteikt savu viedokli, kā godināt kartupeli.

 

Tādu iespēju devusi akciju sabiedrība "Latfood", rīkojot akciju par veiksmīgāko variantu kartupeļa godināšanai.

 

 

Minētās sabiedrības mārketinga direktore Kristīne Mālniece informē, ka ikviens, kurš kartupeli vēlas celt godā, savus priekšlikumus var sūtīt uz e-pasta adresi "[email protected]". Tas autors, kura ieteikums tiks īstenots, saņems projekta patrona titulu un uzņēmuma specbalvu. Ieteikumus var sūtīt visu jūliju.

 

 

Kā piemēru kartupeļa godināšanai K. Mālniece min himnas sacerēšanu par godu Latvijas kartupelim un pie Zemkopības ministrijas kartupeļa vārdā ielas nodēvēšanu.

 

Akcija tiek rīkota tādēļ, ka ANO šo gadu ir pasludinājusi par Starptautisko kartupeļu gadu un tā moto ir "Nenovērtētais dārgums". Latvijas Zemkopības ministrija norāda, ka iedzīvotāju ikdienā kartupeļu kā pārtikas produktu nozīme nav pārvērtējama. Šim produktam ir liela nozīme visas pasaules ekonomikā un cilvēku nodrošināšanā ar veselīgu pārtiku.

 

Pagājušo piektdien zemkopības ministrs Mārtiņš Roze Ogres rajona zemnieku saimniecībā "Galiņi" 2008. gadu Latvijā pasludināja par Kartupeļu gadu. Pasākuma laikā notika šogad izaudzēto tupeņu novākšana un degustācija.

 

"Latfood" valdes priekšsēdētājs Valdis Blūms uzskata, ka, ceļot godā kartupeli, patiesībā tiek cildināts Latvijas zemnieks, kas, spītējot tik bieži nelabvēlīgiem laika apstākļiem, joprojām izaudzē augstas kvalitātes kartupeļus.

Komentāri 1

zero

ieteikt valodniekiem, to pārdēvēt par "ES Mārtiņš"

rudenī mēģināt tam izrādīt godu, lasot uz ceļiem un atturēties no tā apēšanas...

pirms 13 gadiem, 2008.07.24 14:26

Latvijas ziņas