Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aicina iedzīvotājus sagādāt degvielu ģeneratoru darbībai un uzturēt uzlādētus mobilos telefonus 6

Šīs nedēļas nogalē un Ziemassvētku laikā Latvijā gaidāms sals, kurš pārsniegs -25° grādu robežu. Šajos apstākļos AS „Sadales tīkls" pastiprināti uzraudzīs nepārtrauktas elektroapgādes nodrošināšanu Latvijā, taču aicina arī iedzīvotājus sagādāt degvielu savu ģeneratoru darbībai un uzturēt uzlādētus mobilos telefonus.

Ziemassvētku laikā, kad tiek prognozēts sals visā Latvijas teritorijā, AS „Sadales tīkls" preventīvi nodrošinās un darbā iesaistīs papildu brigādes, nepieciešamības gadījumā veiks sazināšanos ar pašvaldībām, apzinot rīcības plānu un piedāvājot elektroapgādi nodrošināt ar ģeneratoriem.

Elektroapgādes kvalitātei kritiskā robeža sākas no -25°, kas var atstāt iespaidu uz gaisvadu elektrolīnijām ar alumīnija vai alumīnija-dzelzs vadiem un elektroiekārtām, tā kā lielā aukstumā gaisvadu līnijas nospriegojas.

Zemās temperatūras ietekmē var būt traucēta apakšstaciju elektroiekārtu darbība un ir apgrūtināts tehniskā personāla darbs. AS „Sadales tīkls" pieredze liecina, ka brīdī, kad ir sasniegta -25° grādu robeža, iespējami avārijas bojājumi, un pārsvarā tie ir elektrolīnijās, kas iepriekš pieredzējušas nelabvēlīgu dabas stihiju, piem., rudens vētru vai snieglauzes, ietekmi.

Vairumā gadījumu tie ir specifiski, īslaicīgi bojājumi, kuru novēršanā tiek operatīvi iesaistītas operatīvās izbraukuma brigādes, lai pēc iespējas ātrāk novērstu neērtības iedzīvotājiem. Īpaši zemas gaisa temperatūras periodā AS „Sadales tīkls" tehniskais personāls izvērtē katra bojājumu novēršanai nepieciešamo laiku, lai operatīvi organizētu sadarbību ar citām institūcijām, kā arī nodrošināšanu ar ģeneratoriem. Prioritāri elektroapgādi atjauno sociālas nozīmes iestādēs - slimnīcās, skolās, bērnudārzos u. c.

Aukstajā laikā aicinām iedzīvotājus parūpēties par drošības pasākumiem, lai sals neizjauktu svētku pavadīšanu. Tajās saimniecībās, kurās ir ģeneratori elektroapgādes nodrošināšanai avārijas atslēguma laikā, vēlams laicīgi sagādāt degvielu to darbībai. Savukārt, lai nodrošinātu savlaicīgu saziņu, uzlādēt mobilo telefonu akumulatorus.

Tā kā aukstajā laikā vietām var trūkt nospriegotie gaisvada līniju vadi vai balstu atsaites, aicinām iedzīvotājus nekādā gadījumā tiem netuvoties, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. AS „Latvenergo"/ AS „Sadales tīkls" brīdina: esiet piesardzīgi un apdomīgi, neriskējot ar savu un citu cilvēku dzīvību! Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, nemēģiniet to novērst paši, bet ziņojiet Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80 200 404.

Ja aukstuma dēļ būs traucēta elektroapgāde, par atslēgumu un tā novēršanas gaitu klienti tiks informēti ar īsziņas (SMS) palīdzību. Par vispārējiem bojājumiem SMS sūta uz datubāzē reģistrēto lietotāju norādīto kontakttālruni. AS „Latvenergo" aicina iedzīvotājus reģistrēt savu mobilo tālruņu numurus Klientu servisā pa bezmaksas tālruni 80 200 404 īsziņu par avārijas atslēgumiem saņemšanai.

Komentāri 6

Hmm

Tā viņš ir, degradējamies, Vispirms jau jāiegādājas tas ģenerators, un benzīns dārgs. Bet nu vispār jau, ejam uz to, ka dzīvosim pie svecītēm un braukāsim ar zirgu pajūgiem.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 11:20

eglīte

Latvenergo nedzīvo līdzi laikam, patreizējā prognoze Ziemassvētkiem nesola salu, bet puteni un pat plusus, bet elektrības nebūs tāpat, jo katra dabas kataklizma liek mums dzīvot tumsā, lai Latvenergo pats sajustos bagāts.

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 13:57

Smiltenē -.Lauku,Audēju.Drandu ielā.bez visiem saliem un vējiem reizēm elektriba pazūd esam kā sūnu ciemā..

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 16:51

sviesc

Ko var tracināt tautu? Vai tad citus gadus nepiedzīvojām -20 un pat -30 grādus, vai tad pasaules gals iestājās? Bet tie lielie peļņas guvēji-Latvenergo gan varēja to savu peļņu ieguldīt kabeļos, nevis prēmijās,lai gaisa pārvadu būtu pēc iespējas mazāk, tad ziema un sals mūs nepārsteigtu nesagatavotus:))

pirms 7 gadiem, 2012.12.20 18:09

Latvijas ziņas