Aicina risināt krustvārdu mīklu un iegūt unikālu monētu

Šonedēļ visās Latvijas pašvaldību publiskajās bibliotēkās turpinās Monētu dienas, kas norit vienlaikus ar Latvijas Bankas aptauju „Latvijas gada monēta 2010" (7.-20. marts). Otrajā Monētu dienu nedēļā bibliotēku apmeklētājiem, kas piedalīsies krustvārdu mīklas risināšanā, ir dota iespēja kļūt par vienu no veiksmīgajiem un izvēlēties, kuru no 2010. gadā kaltajām Latvijas Bankas jubilejas vai piemiņas monētām saņemt kā dāvanu.

„Lai piedalītos krustvārdu mīklas risināšanā, sākot ar 14. martu jādodas uz savu tuvāko publisko bibliotēku, jāreģistrējas spēlei interneta vietnē www.monetudienas.lv un jāatbild uz jautājumiem. Krustvārdu mīklas risināšanai atvēlēta viena nedēļa - tā tiks aktivizēta pirmdien, 14. martā, un tajā varēs piedalīties līdz svētdienai, 20. martam," informē v/a „Kultūras informācijas sistēmas" sabiedrisko attiecību vadītāja Sandra Vīgante. Viņa atzīmē, ka tā kā spēle ir pieejama tikai pašvaldību publisko bibliotēku interneta tīklā, spēles dalībnieki var izmantot bibliotēku stacionāros datorus vai pieslēgties bibliotēku bezvadu (Wi-Fi) interneta tīklam ar saviem portatīvajiem datoriem. Bibliotēku adreses var atrast portālā www.biblioteka.lv.

Monētu dienu ietvaros bibliotēku apmeklētājiem tiek piedāvāta vēl kāda lieliska izdevība - nominēt „Bibliotēku gada monētu 2010".

S. Vīgante norāda, ka „Bibliotēku gada monētas 2010" nominēšana ir jauna, līdz šim nebijusi bibliotēku apmeklētāju iespēja paralēli vispārīgajam sabiedrības balsojumam izvēlēties savu gada monētu, kuras autors - mākslinieks - saņems publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls" (3td) sagādātu speciālbalvu.

„Bibliotēku balsojumā tiks uzskaitītas balsis, kas nodotas, izmantojot pašvaldību publisko bibliotēku tīklam pieslēgtos datorus - stacionāros vai portatīvos. Aktīvākās bibliotēkas pārstāvjiem tiks dota iespēja 3td speciālbalvu pasniegt nominētās monētas māksliniekam aptaujas „Latvijas gada monētas 2010" svinīgajā noslēguma ceremonijā 11. aprīlī," stāsta S. Vīgante.

Viņa informē, ka Monētu dienu noslēgumā aktīvākās bibliotēkas, kas tiks noteiktas, summējot gan balsotājus, gan spēles - krustvārdu mīklas - dalībniekus, saņems unikālus Latvijas Bankas sagādātus monētu katalogus „World Coins (1901-2000)", 2011. gada izdevumu, kas satur gan izsmeļošus monētu aprakstus, gan 50 000 monētu attēlus oriģinālā izmērā.

Monētu dienas bibliotēkās sadarbībā ar Latvijas Banku organizē valsts aģentūra „Kultūras informācijas sistēmas" publisko bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls" ietvaros.

2010. gada pavasarī, balsojot par 2009. gada monētu, aktīvākās bija Ventspils Galvenā bibliotēka, Riebiņu novada Kastīres bibliotēka, Taurenes pagasta bibliotēka un Ilūkstes novada bibliotēka.

Latvijas ziņas