Aizkraukles pagastā plosās virpuļviesulis

Aizkraukles pagastam pāri brāzās virpuļviesulis, nolaužot kokus, pa gaisu aiznesot smagus siena ruļļus. Par laimi cilvēkiem no virpuļa izdevās izbēgt.

Pēcpusdiena Aizkraukles apkaimē bija karsta. Pamalē pamazām savilkās tumši mākoņi, ducināja pērkons. Taču ap pulksten 19 mākoņi kļuva pavisam draudīgi. Stipri lija. Pēkšņi vējš pieņēmās spēkā un netālu no Aizkraukles luterāņu baznīcas izveidojās virpuļviesulis. Tas 200 metru platā joslā brāzās pāri vecam ābeļdārzam, tad „Ignatu" mājām.

 

 

„Staburags" ievēroja, ka tumši, ļoti zemi mākoņi strauji griezās, šķiet, skarot koku galotnes. Mirkli pakavējies virs šosejas Rīga-Daugavpils, virpulis devās Kokneses virzienā.

 

 

Vecajā ābeļdārzā pie baznīcas pavērās postaža. Vecas ābeles izrautas ar saknēm, nolauztas gulēja vienā klājienā, kā milzu izkapts nopļautas. Vējš kokus bija metis arī pāri šosejai.

 

 

Savukārt „Ignatu" pagalmā virpulis nolauza vairāk nekā pusi koku. Izgāza vecu vītolu, divdesmit metru pa gaisu aizmeta šūpoles.

 

 

- Stipri lija, - saka māju saimniece Aija Vorpa. - Pulksten 19.15 pēkšņi vējš strauji pieņēmās spēkā. Tikko paguvu ieskriet mājā, kad vējš visu pacēla gaisā, brīkšķēja lūstošie koki. Pēc pusotras minūtes viss jau bija beidzies.

 

Ar bažām domāju, kur palika mans vīrs. Viņš līdz istabai nepaspēja. Taču viņš bija patvēries aizvējā aiz mājas. Arī abi suņi bija drošībā. Būs vajadzīgas vairākas dienas, lai visu sakoptu. Labi, ka māju jumtus vējš pažēloja. Nav norauta neviena plāksne.

 

Skatīt fotogrāfijas! 

Latvijas ziņas