Alūksnē akcijā ielu bedres piepildīs ar ziediem

Šodien Alūksnē Lielā Ezera ielas bedres tiks piepildītas ar ziediem, lai tādā veidā aktualizētu nesakārtoto ielu problēmu, aģentūrai LETA pastāstīja akcijas organizators Māris Šļivka.

Sļivka aģentūrai LETA sacīja, ka pilsētas dome cīnās ar bedraino ielu problēmas sekām, nevis cēloni, - bedres reizumis tiek aizlāpītas, bet jauns asfalta segums netiek likts. Ceļi esot kritiskā stāvoklī visā pilsētā. Pasākuma sākums būs plkst.13, iedzīvotājiem pašiem jāņem līdzi ziedi, ko likt ielu bedrītēs. Ziedi tur atradīsies līdz svētdienas rītam.

Paralēli ziedu akcijai notiks interaktīvais balsojums, kurā iedzīvotāji varēs izteikt savu viedokli par Alūksnes domes darbu, novērtējot to kā labu vai sliktu. Maksa par balsojumu ir santīms, kas būs jāiemet vienā no diviem traukiem atbilstoši savam vērtējumam par domes darbu. Ar santīmiem piepildītos traukus akcijas organizators plāno nodot domē, lai demonstrētu sabiedrības viedokli par domes darbu.

Iesniegums par šīs akcijas organizēšanu tika iesniegts pilsētas domē, - to akceptēja. Par drošību un kārtību akcijas laikā ir atbildīgs organizators.

Akcijā aicināti piedalīties Alūksnes iedzīvotāji.

Kā aģentūrai LETA sacīja Alūksnes domes priekšsēdētājs Viktors Litaunieks (LZS), Alūksnē pēdējos gados ir veikti nelieli ielu remontdarbi, piemēram, Tālavas ielā, Raiņa bulvārī, Kanaviņu iela, remontēta Jāņkalna ietve. Pašlaik izstrādāts skiču projekts Pils ielai, kas iesniegts izvērtēšanai Satiksmes ministrijā.

Kā vienu no iemesliem sliktajam ielu stāvoklim domes priekšsēdētājs minēja faktu, ka pilsēta nav iekļauta ES Kopienas iniciatīvas programmā "Urban", kas sniegtu iespējas remontēt ceļus. No ceļu fonda speciālā budžeta katru gadu Alūksnes pašvaldībai tiek piešķirti 180 000 latu, kas ir nepietiekami ceļu sakārtošanai.

Kā sacīja Litaunieks, rīt viņš nebūs uz šo akciju, jo piedalīsies Latvijas Zemnieku savienības kongresā. Viņš nenoliedz, ka uz akciju ieradīsies citi pašvaldības pārstāvji.

 

Latvijas ziņas