Amatas novadā audzē kamieļus

Netālu no Cēsīm, Amatas novada "Rakšos", jau mazliet vairāk par nedēļu pastaigājas divkupru kamieļi Fatima un Sahibs, kas piepulcējušies saimniecības eksotiskajiem dzīvniekiem lamām, alpakām un guanako, atsaucoties uz "Latvijas Avīzi", ziņo www.delfi.lv

 

 

"Rakši" ir Latvijā gan pirmā tūrisma saimniecība, gan vienīgā vieta ārpus Rīgas Zooloģiskā dārza, kur pirms nepilniem diviem gadiem tika atvestas un izmitinātas arī Andu parastās lamas, alpakas un guanako, kas jau labi iejutušās, taču līdz ar kamieļu iegādi kamieļveidīgo sugas klāsts tiek papildināts. Ar laiku būs vēl vienkupra kamieļi un vikunas. Tāpat "Rakšos" ciemiņiem tiek dota ekskluzīva iespēja eksotiskos dzīvniekus ne vien vērot caur aploka žogu, bet doties ar tiem arī pastaigā vai uzsēsties mugurā.

 

 

Saimniecības īpašnieks Kristaps Blauss atzinis, ka ir izpētījis visu informāciju, kas attiecas kā uz lamām, tā kamieļiem. "Galvenais, šos dzīvniekus nebaida dabas kaprīzes. Piemēram, divkupru kamieļi var izturēt gaisa temperatūru robežās no mīnus 28 grādiem līdz plus 38 grādiem. Tāpat viņi nav izvēlīgi ēšanas ziņā - būtiski, lai netrūkst siena un ūdens," laikrakstam stāstījis saimnieks.

 

 

"Rakšos" lamas un kamieļi izmitināti vairākus desmitus hektāru plašos aplokos un vēl papildus iet pastaigā pa dabas takām, protams, cilvēka pavadībā.

Latvijas ziņas