Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ambiciozi augsts pārtikas produktu eksports

Latvijas lauksaimniecības preču eksporta kopvērtība sasniegusi 167,9MLs, liecina Latvijas Valsts Agrārās ekonomikas institūta Lauksaimniecības Tirgus veicināšanas centra (LVAEI LTVC) dati.

"Nesot augļus iepriekšējos gados ieguldītajam darbam pārtikas produktu eksports ir sasniedzis vēsturiski augstāko līmeni. Salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo ceturksni vislielākais pieaugums ir vērojams sulu un dzērienu eksportā.

Uzņēmumiem arī tagad rūpīgi jāvēro situācija pasaules tirgū un jārīkojas atbilstoši sarežģītajai situācijai Latvijā, lai tāpat kā pagājušā gadā pārtika gada griezumā būtu pirmajā vietā eksportā valstī," komentē LTVC vadītāja Assoc.prof., Dr.oec. Ingūna Gulbe.

Eksporta pieaugums atspoguļo gan Latvijas ekonomikas pakāpenisko atveseļošanos, gan arī importa pieprasījuma atjaunošanos ES un trešajās valstīs.

Lai gan joprojām graudu īpatsvars kopējā eksportā ir ievērojams, pastāvīgi palielinās gan pārējo pamatpreču, gan arī pārtikas produktu eksports uz NVS un ES valstīm.

Latvijas ziņas