Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apbalvos konkursa “Latvijas atzītākais medus 2012” uzvarētājus

Starptautiskajā pārtikas izstādē "Riga Food 2012" tiks apbalvoti konkursa "Latvijas atzītākais medus 2012" laureāti, un pirmo trīs vietu ieguvējiem tiks piešķirtas medaļas un diplomi. Savukārt atzītākā medus noteikšana notiks jau 25. augustā Jelgavā.

„Konkursa "Latvijas atzītākais medus" mērķis ir popularizēt medu, tā daudzveidību un veselīgu dzīvesveidu, iepazīstināt patērētājus ar Latvijā ievāktām medus šķirnēm, kā arī noskaidrot atzītāko medus šķirni," uzsver Latvijas Biškopības biedrības (LBB) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Vērtēšana notiks Piena, maizes un medus svētku laikā Jelgavā, kur to noteiks pasākuma apmeklētāji. Medus, kas iegūs visvairāk balsu, kļūs par „Latvijas atzītāko medu 2012". Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji saņems izstādes „Riga Food 2012" medaļas, dāvanas no LBB. Visi konkursa dalībnieki saņems ziedputekšņu analīzes rezultātus, kā arī diplomus par dalību konkursā.

Biškopji dalībai konkursā vēl var pieteikties līdz 10. augustam LBB birojā (tālrunis informācijai 63027762 vai 27025600).

Pērn konkursā piedalījās 132 biškopji no visas Latvijas. Konkursā "Garšīgākais Latvijas medus 2011" 1. vietu ieguva biškope Aiga Ķenģe no Amatas novada, 2. vietu - Vija Tetere no Vecpiebalgas novada, 3. vietu - Laima Skrabe no Vecpiebalgas novada.

Atkarībā no laika apstākļiem, gadā Latvijā tiek ievākts aptuveni 700-2000 tonnas medus, par ko rūpējas 3000 biškopju.

Konkursu rīko LBB sadarbībā ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību BT 1. LBB ir viena no lielākajām lauksaimniecības organizācijām Latvijā, kas apvieno ne tikai biškopjus, bet arī citu lauksaimniecības nozaru pārstāvjus, kopā vairāk kā 2340 biedru.

Starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde "Riga Food 2012" notiks no 5. līdz 8. septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādi papildina plaša pasākumu, paraugdemonstrējumu un konkursu programma.

Latvijas ziņas