Aptiekās notiks labdarības akcija

1.augustā Latvijā, tostarp Valkas rajona aptiekās, sākusies labdarības akcija. Tās mērķis ir palīdzēt veikt kvalitatīvas redzes pārbaudes bērniem visā valstī, bet datus apkopot.

Akcija ilgs pusgadu un no katras nopirktās "Visine" medicīnas preces 20 santīmus ziedos bērnu redzes pārbaudes aparātu iegādei.

Kampaņu īsteno uzņēmums "[email protected]" sadarbībā ar Latvijas Optometristu un Optiķu Asociāciju Un Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes optometrijas un redzes zinātnes nodaļu.

Par akcijā iegūto naudu plānots iegādāties pārnēsājamus redzes pārbaudes aparātus. Starp akcijas atbalstītājiem ir arī "Mēness Aptieka" Valkā un "Mana Aptieka" Smiltenē, Valkā un Strenčos.

Latvijas Optometristu un Optiķu Asociācijas prezidents Vitolds Grabovskis skaidro: "Bērna redze bērnudārza un skolas vecumā vēl nav nostabilizējusies un ar laiku tā var mainīties, tāpēc regulāras pārbaudes ir nepieciešamas.

Šī aparāta priekšrocība ir tāda, ka tas ir bezkontakta - nerada bērnam stresu un viņš ar interesi var skatīties mērinstrumenta lodziņā. Kamēr bērns skatās, notiek galveno redzes parametru mērīšana. Aparāts ir viegli transportējams. Arī mērījumu veikšana aizņem tikai dažas minūtes."

Trīs biežākās redzes problēmas bērniem ir šķielēšana, ambliopija (vienpusējs vai abpusējs redzes aktivitātes pazeminājums ar labāko iespējamo korekciju - pareizām brillēm) un refrakcijas problēmas. Jo agrāk traucējumus atklāj un novērš, jo lielākas iespējas bērnam nākotnē redzēt pilnvērtīgi.

Diemžēl mūsdienās obligātā redzes pārbaude ir, uzsākot skolas gaitas, septiņu gadu vecumā, bet nākamā obligātā medicīniskā pārbaude ir tikai beidzot 9. klasi 15 gadu vecumā. Taču redzes problēmas var veiksmīgi novērst līdz 10 gadu vecumam.

Latvijas ziņas