Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar ES atbalstu jaunieši uzsākuši īstenot projektu par 2010.gada Latvijas 10.Saeimas vēlēšanām

Lai veicinātu jauniešu līdzdalību un aktīvu pilsonību, pilnveidojot jauniešu zināšanas un analītiskās spriestspējas par vēlēšanu sistēmu, mudinot viņus apzināties savas iespējas ietekmēt politiku, atbildību par vēlēšanu rezultātu, tādejādi veicinot Latvijas izaugsmi 5 jaunieši vienojušies vērienīgam projektam -

„Common! Let' s Vote!". Ideja radusies lekcijas laikā diskutējot par vēlēšanu aktualitāti, jo tuvojas Latvijas 10.Saeimas vēlēšanas - 2010.gada 2.oktobrī . „Secinājām, ka svarīgi būt aktīvam pilsonim, izdarīt savu izvēli, jo mēs veidojam valsts nākotni - no tā, kādu izvēli mēs izdarīsim, būs atkarīga mūsu pašu turpmākā dzīve.

Svarīgi zināt, uz ko balstīties izdarot savu izvēli. Ideja attīstījās, kad piedalījāmies ES neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā" jauniešu iniciatīvu projektu apmācības seminārā, kur sapratām, ka šis jautājums ir aktuāls ne tikai mums, bet arī citiem jauniešiem", atzīst projekta dalībnieki.

Projekta galvenās aktivitātes ir velēšanu simulācijas, kas norisināsies vienā pilsētā katrā no Latvijas vēsturiskajiem novadiem (Latgale, Kurzeme, Vidzeme, Zemgale). Simulācijas laikā skolniekiem no dažādām attiecīgā reģiona skolām būs iespēja „izspēlēt" vēlēšanu procesu, noklausoties dažādu politisko partiju prezentācijas, iepazīstoties ar partiju programmām, nobalsojot par kādu konkrētu partiju.

Pēc vēlēšanu simulācijas notiks diskusija, kuras laikā skolnieki, strādājot grupās, kopīgi izrunās savas izvēles kritērijus, kā arī pēc tam visi kopā apspriedīs tādus jautājumus, kā katra balss nozīmīgums, atbildība par savu izvēli u.c. Lai nodrošinātu kvalitatīvu simulāciju, skolniekiem pilota simulācija tiks organizēta Alberta koledžā (AK), iesaistot AK studentus.

Lai pievērstu plašāku sabiedrības uzmanību projektam un problēmai kopumā, projekta sākumā tiks organizēta jauniešu Flash Mob akcija Rīgas centrā. Projekta rezultāti tiks apkopoti informatīvi - izglītojošā īsfilmā, kas tiks nogādāta visās Latvijas skolās. Septembrī, tieši pirms LR Saeimas vēlēšanām, norisināsies vienas dienas kampaņa „Common! Let's vote", kuras laikā visas Latvijas skolas dienas laikā tiks aicinātas rādīt izveidoto īsfilmu stundu starpbrīžos, tā, lai ikviens skolnieks varētu to ieraudzīt.

Projekta galvenais mērķis ir motivēt jauniešus būt aktīviem pilsoņiem, piedaloties vēlēšanās. Tā kā Latvija ir ES dalībvalsts, šādi tiks veicināta arī Eiropas pilsonība, rezultātā jaunieši turpmāk aktīvāk piedalīsies ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas vēlēšanās. Pēc projekta grupai pieejamās informācijas šāda veida projekts Latvijā tiks realizēts pirmo reizi.

Eiropas Savienības neformālās izglītības programmu „Jaunatne darbībā" Latvijā administrē valsts aģentūra Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Latvijas ziņas