Arī nākamnedēļ ziema Latvijā neatnāks 1

Arī nākamnedēļ ziema ar salu un sniegu neatnāks, jo Latvijā gaidāms nepastāvīgs un silts laiks, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras sinoptiķi.

 

Tuvākajās divas dienās ciklons no Polijas pārvietosies uz ziemeļaustrumiem. Līdz ar to Latvijā gaidāmi nokrišņi - slapjš sniegs un lietus. Svētdien piekrastes rajonos ziemeļu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 15-17 metriem sekundē (m/s). Gaisa temperatūra naktī sasniegs mīnus 2, plus 3 grādus pēc Celsija skalas, bet dienā tā gaidāma no 0 līdz 5 grādiem.

 

 

Pirmdienas nakts otrajā pusē un priekšpusdienā ciklona aizmugurē pastiprināsies neliels augsta spiediena atzars, tāpēc nokrišņi mitēsies. Ar ziemeļrietumu vējiem ieplūdīs vēsāks gaiss, un termometra stabiņš naktī austrumu rajonos pazemināsies līdz mīnus 5 grādiem, savukārt dienā gaisa temperatūra gaidāma no mīnus 2 grādiem līdz plus 2 grādiem.

Pirmdienas vakarā no Skandināvijas tuvosies jauna zema spiediena ieplaka ar fronti, kas otrdienas naktī un no rīta šķērsos Latviju. Līdz ar to gaidāmi nokrišņi un kļūs par vienu līdz trim grādiem siltāks.

 

 

Trešdienas nakts augstā spiediena atzara ietekmē paies bez nokrišņiem, bet dienā neliels ciklons no Dānijas atkal atnesīs nokrišņus - slapju sniegu, sniegu un piekrastē arī lietu. Gaisa temperatūra naktī gaidāma no mīnus 2 grādiem līdz plus 2 grādiem, savukārt dienā - no 0 līdz plus 4 grādiem.

 

 

Ceturtdien un piektdien no Krievijas lēni izplatīsies augsta spiediena atzars. Sniegs iespējams tikai dienvidaustrumu rajonos. Vējš iegriezīsies no dienvidaustrumiem un atnesīs Latvijā aukstāku gaisu. Līdz ar to gaisa temperatūra nedaudz pazemināsies, īpaši naktī.

 

 

Naktīs visu nākamo nedēļu teritorijas lielākajā daļā, bet dienā galvenokārt austrumos atsevišķi ceļa posmi būs slideni.

Komentāri 1

Latvijas ziņas