Ārvalstīs reģistrēta auto vadīšanai Latvijā turpmāk nepieciešama CSDD atļauja 3

Informāciju sagatavoja Ilze Eida, Satiksmes ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Valdība atbalstījusi noteikumus, kas turpmāk paredzēs pienākumu autovadītājam noteiktos gadījumos saņemt CSDD atļauju, lai ceļu satiksmē Latvijā varētu piedalīties ar ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekli.

 

Ministru kabineta noteikumu projekts "Kārtība, kādā piešķir un anulē atļauju piedalīties ceļu satiksmē ar ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili" skatīts šodien, 24.novembrī.

 

Atļauja nebūs vajadzīga gadījumos, kad autovadītājs nomā spēkratu no ārvalstī reģistrēta komersanta, kas nodarbojas ar auto iznomāšanu. Tāpat CSDD atļauja nebūs nepieciešama, ja persona vada vieglo automobili klātesot transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentā norādītajam īpašniekam (turētājam) vai viņa pilnvarotai personai.

 

CSDD uz trīs gadiem atļauju Latvijā vadīt ārvalstīs reģistrētu vieglo automašīnu piešķirs - personai, kura ārvalstīs strādā algotu darbu, mācās vai veic uzņēmējdarbību, personai, kurai izsniegta uzturēšanās atļauja ārvalstīs. Tiesības vadīt ārvalstīs reģistrētu vieglo automobili būs arī tādām personām, kura ir laulātais, pirmās vai otrās grupas radinieks tādam transportlīdzekļa īpašniekam, kurš atbilstoši noteiktajam regulējumam minēto transportlīdzekli Latvijā varētu vadīt pats.

 

Personām, kas ieņem vēlētu amatu kādā Eiropas Savienības dalībvalsts pašvaldībā, CSDD piešķirs atļauju uz pilnvaru termiņa laiku.

 

Pieteikties atļaujai varēs elektroniski CSDD mājaslapā vai personīgi jebkurā CSDD nodaļā. Elektroniski pieteiktā atļauja būs derīga 14 dienas. Tas nozīmē, ka autovadītājs jau varēs pārvietoties ar ārvalstī reģistrētu auto un šajā laikā tam būs jāiesniedz tiesības pamatojošie dokumenti CSDD - iesniegums un attiecīgs dokuments, kas apliecina konkrēto personas statusu.

Tāpat kā atļauju piešķiršanu, arī to anulēšanu veiks CSDD.

 

Jau esam informējuši, ka saskaņā ar grozījumiem Ceļu satiksmes likumā no šā gada 30.jūnija Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem aizliegts vadīt ārvalstīs reģistrētus vieglos transportlīdzekļus Latvijā, izņemot Ceļu satiksmes likumā minētajos izņēmuma gadījumos.

Komentāri 3

Nu ja

Csdd atkal jāatklāj naudas ādere, vai, ne?
Ko tik vēl varētu izdomāt.
naudas kāsēji, tāpat kā kādreiz ar obligātajiem kases aparātiem.
RIEBJAS!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.24 14:52

ne jau visur ES savieniba ir vainiga. ES savienibas ieteikumus (regulas) Latvijas "gudrie ierēdņi" bieži vien "tulko" ka ES obligatu prasibu, tapec Latvijaa biezi vien pienemtie likumi un noteikumi ir absurdi un nepiemeroti Latvijas videi.

pirms 11 gadiem, 2009.11.24 20:14

Latvijas ziņas