AS Diena konsolidē savu ziņu mediju biznesu

Ar mērķi izveidot spēcīgāko multimediālo izdevniecību Latvijā AS Diena valde ir pieņēmusi lēmumu konsolidēt savu ziņu mediju biznesu, apvienojot nacionālo un reģionālo mediju izdevniecības SIA „Laikraksts Diena" un SIA „Reģionālā prese Diena".

 

Jaunā uzņēmuma SIA „Dienas Mediji" biznesa attīstību vadīs direktore Liene Vilnīte, pašreizējā SIA „Laikraksts Diena" direktore, savukārt par visu izdevniecības mediju satura attīstību atbildēs izdevniecības galvenā redaktore Nellija Ločmele, šobrīd SIA „Reģionālā prese Diena" direktore - galvenā redaktore.

 

 

 Uzņēmumu apvienošanas process sāksies nekavējoši un noslēgsies gada beigās.„Apvienojot laikraksta Diena nacionālās pārdošanas kompetenci ar fokusētām reģionālām pārdošanas komandām mēs varam strādāt pavisam jaunā kvalitātē, turpinot nostiprināt savas pozīcijas dažādās platformās", uzskata Liene Vilnīte.

 

„Zinot AS Diena redakciju pieredzi un sinerģiju potenciālu esmu pārliecināta, ka uzņēmumu apvienošana ļaus mums vislabākajā veidā izmantot iespējas, ko rada digitālo platformu attīstība un mediju patēriņa izmaiņas. Lasītāji noteikti būs ieguvēji", saka Nellija Ločmele.

 

Šajā uzņēmumu konsolidācijas brīdī amatu nolēmusi atstāt Dienas galvenā redaktore un viena no laikraksta dibinātājām Sarmīte Ēlerte.

 

"Esmu bijusi kopā ar Dienu vairāk nekā 18 gadus, tie ir bijuši lieliski un vienlaikus ļoti smaga darba gadi. Šobrīd vēlos atvilkt elpu. Dienas pāreja kompaktajā formātā un Dienas portāla uzsākšana bija divi lielie projekti, kuriem man bija svarīgi būt klāt.

 

 

 Tagad Dienai sākas nākamais enerģiskas un stabilas attīstības posms un es esmu droša, ka Nellija Ločmele ir īstais vadītājs. Viņai ir tuvas Dienas vērtības, viņai, ne mazāk kā man, rūp Latvijas demokrātijas kvalitāte un, ne mazāk stingri kā es, viņa iestāsies par vārda brīvību," uzskata Sarmīte Ēlerte.

 

"Mēs esam ļoti pateicīgi Sarmītei Ēlertei par viņas ieguldījumu Dienas attīstībā, kam bijusi svarīga loma arī aizstāvot preses brīvību un demokrātiskās vērtības Latvijā", apliecina Karls - Johans Bonniers (Carl-Johan Bonnier), AS Diena vairākuma akcionāra Bonnier AB valdes priekšsēdētājs.

 

„Sarmīte ir ne tikai definējusi laikraksta Diena vērtības un labas žurnālistikas standartus Latvijā, bet arī ikdienā iemiesojusi tos laikrakstā. Šos principus Diena noteikti saglabās arī turpmāk, būtiski ietekmējot sabiedriskos procesus un kalpojot kā forums saviem lasītājiem. Esmu pārliecināts, ka pateicoties uzņēmumu apvienošanai AS Diena ziņu organizācijas spēs izcili darboties dažādās mediju platformās un nostiprināt dominējošo tirgus pozīciju", uzskata AS Diena valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

 

SIA „Dienas Mediji" apvienos 13 laikrakstus ar 870 tūkstošu kopējo auditoriju un 11 portālus ar 220 tūkstošiem unikālo lietotāju mēnesī, savukārt uzņēmuma plānotais apgrozījums 2008.gada nogalē sasniegs 12,6 miljonus latu.

Latvijas ziņas