Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atalgos dāvaniņu adītājus no trūcīgām ģimenēm

Līdz ar gada sirsnīgāko svētku tuvošanos labdarības organizācija Ziedot.lv, sadarbojoties ar veikalu tīklu „Maxima", ir uzsākusi praktisku un vērtīgu palīdzības akciju grūtībās nonākušajiem. Projekta „Laimīgai Latvijai" ietvaros no 22.decembra „Maxima" veikalos un Ziedot.lv „Labdarības mājā" Kr.Barona ielā 59/61 varēs iegādāties sociāli mazaizsargāto Latvijas ģimeņu pašgatavotus cimdus, zeķes, šalles, kā arī apadītas krūzītes un citas ar mīlestību gatavotas lietas.

Adītāji apdarinās arī katru ziedojumu kastīti „Maxima" veikalos. Lielveikals ar Ziedot.lv palīdzību algos 8 adītājus, kuri kopumā nopelnīs teju 2000 latu un kuru veikumu varēs aplūkot visos veikalos Latvijā. Lai palīdzētu grūtībās nonākušajiem, Ziedot.lv no sociāli mazaizsargāto Latvijas iedzīvotāju vidus ir uzrunājusi prasmīgus rokdarbniekus, kuriem patīk adīt un kuri labprāt saņemtu atalgojumu par saviem darinājumiem. Dalībnieki tika aicināti iesaistīties „Laimīgai Latvijai" akcijā un gatavot adījumus, ko pēc tam varēs iegādāties „Maxima" veikalos. Izmantojot šo iespēju, trūcīgām ģimenēm, vientuļajām māmiņām, pensionāriem un citiem neaizsargātiem sabiedrības locekļiem ir iespēja parādīt pasaulei savu radošumu, apliecināt savas spējas un tādējādi saņemt atbalstu no līdzcilvēkiem, kuri labprāt iegādājas viņu darinājumus.

„Bieži labdarības organizācijām pārmet, ka trūcīgajiem tiek dota zivs, nevis makšķere, ka cilvēki pēc atbalsta saņemšanas vairs nemāk paši sev palīdzēt. Taču ar šo akciju mēs pozitīvi attīstām projektu „Laimīgai Latvijai" - ikdienā mēs grūtībās nonākušajiem sniedzam praktisku palīdzību, taču šis ir solis, ar kuru arī pašiem sociāli mazaizsargātajiem cilvēkiem varam ļaut gan radoši izpausties un rādīt savu talantu, gan reizē arī pašiem sev palīdzēt. Tāpēc ticam, ka šī akcija ļaus padarīt laimīgākus daudzus pensionārus, vientuļās māmiņas un cilvēkus ar īpašām vajadzībām," skaidro Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

„Tas ir nozīmīgs solis, lai mēs spētu vēl labāk palīdzēt tiem cilvēkiem, kuriem tas nepieciešams un kuri gaida atbalstu. Šis projekts ir reāla saikne un palīdzība grūtībās nonākušajiem, taču visvairāk to noteikti novērtēs mūsu pircēji, kuri varēs būt pārliecināti - dāvaniņa, ko cilvēks ir iegādājies sev vai sev mīļajiem mūsu veikalā, padarīs priecīgāku un laimīgāku ne tikai viņa ģimeni, bet arī kādu citu cilvēku Latvijā," stāsta „Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš.

Lai iepriecinātu labdarības projekta „Laimīgai Latvijai" ziedotājus un atbalsta sniedzējus, arī teju 700 ziedojumu kastītes pie „Maxima" veikalu kasēm tiks ietērptas ziemai atbilstošā apģērbā - krāsainos adījumos. Savukārt par katru adījumu, kas tiks sagatavots īpašajai akcijai, katrs rokdarbnieks no sociāli mazaizsargātās grupas tiks atalgots. Plānots, ka suvenīri un darinājumi maksās no 5 līdz 15 latiem atkarībā no adījuma apjoma un sarežģītības pakāpes. Kopumā Ziedot.lv un „Maxima" kopā ar sociāli mazaizsargātajiem Latvijas iedzīvotājiem plāno sagatavot apmēram 100 adītos suvenīrus, tādējādi sniedzot būtisku atbalstu akcijā iesaistītajiem adītājiem un ļaujot nopelnīt līdzekļus ikdienas iztikai.

Adītāji, kas piedalīsies akcijā, ir sociāli mazaizsargāto sabiedrības grupu pārstāvji, kas sadarbojas ar Ziedot.lv. Adītājiem kļūstot par individuālajiem komersantiem, Ziedot.lv ir nodrošinājusi iespēju katram rokdarbniekam saņemt atalgojumu par saviem darinājumiem.

Plānots, ka akcijā kopumā iesaistīsies vismaz 8 adītāji, turklāt no dažādām Latvijas pilsētām. Arī ziedojuma kastīšu piecas apadītājas ir no dažādām Latvijas vietām,, piemēram, trīs pirmspensijas vecuma dāmas no Jelgavas, māmiņa bezdarbniece no Ķeguma novada, kā arī vecmāmiņa no Gulbenes, kura rūpējas par savu sasirgušo mazmeitiņu. Kopumā par teju 700 ziedojumu kastīšu apadīšanu atalgojumā plānots saņemt 1933 latus. Savukārt izejmateriālu kopējās izmaksas, iekļaujot nodokļus, sasniegs 363 latus. Darinājumi būs pieejami „Maxima XXX" veikalos Rīgā.

Tāpat vienlaikus ar adījumu tirdzniecību „Maxima" veikalos projekts „Laimīgai Latvijai" arī  citos veidos atbalsta Latvijas ģimenes, kas nonākušas grūtībās. Lai iesaistītos palīdzības sniegšanā un dāvātu līdzekļus ģimeņu atbalstam, ikviens ir aicināts izvēlēties sev ērtāko labdarības veidu:

  • ziedojot ar internetbankas palīdzību Ziedot.lv mājas lapā www.ziedot.lv;
  • zvanot uz ziedojumu tālruni 900 67 009 (ziedojums - 1 lats);
  • ziedojot 684 ziedojumu kastītēs veikalu tīklā „Maxima" visā Latvijā.

Projektā „Laimīgai Latvijai"  iegūtie ziedojumi tiek izmantoti, lai sniegtu praktisku palīdzību ģimenēm visā Latvijā. Sadarbojoties sociālajiem dienestiem un vietējām labdarības organizācijām, Ziedot.lv rūpīgi izvērtē katras ģimenes situāciju un organizē nepieciešamās palīdzības sniegšanu. Projektā iesaistītajām ģimenēm tiek dota nevis nauda, bet gan atbalsts, nodrošinot pašas nepieciešamākās ikdienas lietas.

Latvijas ziņas