Atklās kampaņu pret kūlas dedzināšanu "Nededzini savu zemi!"

Šodien iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP), zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS) un Vides ministrijas parlamentārais sekretārs Mārtiņš Jirgens atklās informatīvo kampaņu pret kūlas dedzināšanu "Nededzini savu zemi!", aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijas (IeM) Preses un sabiedrisko attiecību departamenta Preses centra vadītāja Laura Karnīte.

Preses konference notiks plkst.12 Iekšlietu ministrijā, Raiņa bulvārī 6, 2.stāva zālē.

 

 

Kampaņa šogad tiks īstenota divos posmos - pavasarī, vēršoties pret kūlas dedzinātājiem un izglītojot sabiedrību par pērnās zāles dedzināšanas nodarīto postu, un rudenī, veicinot vides sakopšanu.

 

 

No marta līdz maija beigām kampaņas laikā tiks īstenotas informatīvas un izglītojošas aktivitātes, turpinot iepriekšējos gados uzsākto darbu sabiedrības, īpaši bērnu un jauniešu, izglītošanā.

 

 

Vides ministrijas valsts SIA "Vides projekti" ar Latvijas Vides aizsardzības fonda un apdrošināšanas akciju sabiedrības "If Latvia" finansiālo atbalstu skolās izrādīs priekšnesumu "Kāpēc raudāja stārķis", kas pērn guva lielu bērnu atsaucību.

 

 

Tā ir īpaša mākslinieku apvienības "Mazā Ģilde" sagatavota izrāde stāstījuma un dziesmu formā, ko papildina attēlu galerija, kurā redzami 2006.gada zīmējumu konkursam iesniegtie skolēnu darbi par kūlas dedzināšanas nodarīto postu. Izrādi plānots demonstrēt 45 skolās.

Valsts SIA "Vides projekti" sadarbībā ar interneta portālu "TVnet" un izdevniecību "Laba" rīkos arī skolu avīžu reportāžu konkursu skolēniem. Konkursa mērķis ir aicināt bērnus un jauniešus diskutēt par kūlas dedzināšanas problēmu publiskajā telpā. Labākie bērnu darbi tiks publicēti "TVnet" sadaļā "Zaļā zeme", valsts SIA "Vides projekti" mājaslapā un izdevniecības "Laba" jauniešu izdevumos.

 

 

Kampaņas laikā, tāpat kā iepriekšējos gados, ar VAS "Latvijas Dzelzceļš", AS "Pasažieru vilciens" un Izglītības un satura eksaminācijas centra atbalstu tiks izplatīti izglītojoši plakāti, kuru izgatavošanai izmantoti 2006.gada bērnu zīmējumu konkursa uzvarētāju darbi. Arī laikrakstos un internetā tiks publicēti informatīvi materiāli par kūlas dedzināšanas radīto kaitējumu.

 

 

Savukārt Latvijas Televīzija un reģionālās televīzijas demonstrēs videoklipus "Vai jūs gribat, lai bērni sadeg?", bet Latvijas Radio, radio "Skonto" un radio SWH atskaņos audioklipu par kūlas dedzināšanas nodarīto postu.

 

 

Kampaņu organizē un īsteno IeM, Vides ministrija, Satiksmes ministrija, Zemkopības ministrija, VAS "Latvijas Dzelzceļš", AS "Pasažieru vilciens", valsts SIA "Vides projekti", AS "Latvijas Valsts meži" un AAS "If Latvia", bet to informatīvi atbalsta Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, SIA "Reģionālā Prese Diena" un laikraksts "Latvijas Avīze".

Latvijas ziņas