Autoceļu fonds ir jāatjauno

Autoceļu fonds ir jāatjauno - par to vienisprātis ir jaunizveidotās Ceļu padomes locekļi, kas uz pirmos sēdi kopā sanāca trešdien, 8. jūnijā.

Satiksmes ministrs Uldis Augulis, kas ir padomes priekšsēdētājs, sēdē norādīja: „Jādomā jau tagad, kas ar ceļiem būs pēc 2013. gada un turpmāk, kad šā perioda Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums būs izsmelts un valsts budžetā finansējums autoceļiem nebūs vēl iezīmēts?"  

 

Autoceļu fonds Latvijā tika likvidēts pirms septiņiem gadiem. Pašlaik šīs infrastruktūras finansēšanas avoti ir kopējais valsts budžets un ES fondu nauda. „Šāds finansēšanas modelis nesniedz iespēju plānot darbus ilgtermiņā. Nozarē strādājošajiem uzņēmumiem jābūt skaidrai perspektīvai - vai ir vērts investēt līdzekļus uzņēmumu attīstībā, pirkt jaunu tehniku un algot speciālistus", rūpes par esošo situāciju pauda Augulis.  

 

Padomes sēdē  klātesošie pauda atbalstu satiksmes ministra rosinājumam atjaunot Autoceļu fondu, un vienojās līdz nākamajai sēdei sagatavot argumentus par labu šāda fonda atjaunošanai, kā arī izstrādāt konkrētus risinājumus, kā to varētu izdarīt, ņemot vērā valsts finansiālās iespējas. Jautājumi, uz kuriem jāatbild padomes locekļiem ir: vai fons ir jāveido kā speciālais budžets vai tā varētu būt juridiska persona; cik liela daļa no akcīzes nodokļa būtu jānovirza; vai fonda līdzekļi izmantojami arī autoceļu tīkla attīstībai?     

 

Nākamā  sēde plānota augusta sākumā un tā notiks ārpus Rīgas, kādā no reģioniem.  

Padomē iekļauti nozares pārstāvji no VAS „Latvijas Valsts ceļi", AS „Latvijas autoceļu uzturētājs", biedrības „Latvijas ceļu būvētājs" Latvijas Pašvaldību savienības, Rīgas plānošanas reģiona, kā arī no Satiksmes ministrijas. 

 

Rosinājums izveidot Ceļu padomi izskanēja šā gada 18. maijā, kad uz kopīgu diskusiju par valsts autoceļu sakārtošanas perspektīvām satiksmes ministrs bija uzaicinājis nozares pārstāvjus (vairāk šeit). 

Latvijas ziņas