Bauskas lauksaimnieki protestēs Briselē

Četri Bauskas rajona lauksaimnieku pārstāvji kopā ar Latvijas delegāciju sestdien, 15. novembra, vakarā dosies ceļā uz Briseli. 18. un 19. novembrī mūsu lauku uzņēmēji piedalīsies protesta akcijā, lai paustu neapmierinātību par tiešo maksājumu nevienlīdzīgu sadalījumu starp Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

 

Tā informē Krista Garkalne, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sabiedrisko attiecību speciāliste. Piketā piedalīsies lauksaimnieku vairāku organizāciju pārstāvji. 18. un 19. novembrī no pulksten 9 līdz 12 pie Eiropas Padomes ēkas stāvēs Latvijas nacionālās krāsās tērpti ļaudis, kuri turēs rokās plakātus ar uzrakstiem angļu valodā.

Bauskas rajona lauksaimnieku apvienības biroja vadītāja Rudīte Jaunzeme precizē, ka akcijā piedalīsies Īslīces pagasta zemnieks Raitis Garais, stelpietis Gundars Štelfs un viesturiete Inese Bartuševica. Viņi, tāpat kā citi lauksaimnieki, nav apmierināti ar nevienlīdzīgo situāciju salīdzinājumā ar citām ES dalībvalstīm, kuras jau ir attīstības kalngalā un saņem vislielākos tiešos maksājumus.

 

 

 

Taču Latvija kā jauna ES dalībvalsts, kura vēl mēģina tikt uz attīstības ceļa, saņem vismazākos tiešos maksājumus. Tas ir satraucoši un draudīgi, kā tādā situācijā konkurēt un noturēties ES kopējā tirgū? Latvijas lauksaimnieki uzskata, ka tiešo maksājumu sistēmai vajadzīga reforma.Stelpietis Gundars Štelfs ir pārliecināts, ka nedrīkst stāvēt nomaļus, ir jācīnās: «Pašlaik neesmu pārliecināts, vai mums kaut ko izdosies panākt. Tomēr uzskatu, ka akcijā jāpiedalās. Mani saista arī iespēja apmeklēt vienu lopkopības fermu, kas atrodas netālu no Briseles. Domāju gūt kādu ideju savam darbam.»

 

 

LOSP priekšsēdētājs Armands Krauze uzskata: «Ja ES atbalsta apjoms nemainīsies, daudzi lauksaimnieki bankrotēs un pārtrauks ražot lauksaimniecības produktus. Pircējiem trūks Latvijas produktu, bet laukos atkal būs ar kārkliem un usnēm aizauguši tīrumi un pamestas ēkas. Mēs cīnīsimies, lai lauksaimnieki varētu ražot un pircēji varētu nopirkt Latvijā ražotu pārtiku.»

Latvijas ziņas