Bērni meklē mammas Latvijas SOS bērnu ciematos

Vēl līdz 25. februārim turpinās pieteikšanās Latvijas SOS bērnu ciematos Valmierā un Bauskas rajona Īslīcē uz septiņām speciālistu vietām.

Pērn "Ziemeļlatvija" sarunājās ar jaunizveidotā SOS bērnu ciemata Valmierā direktoru bijušo valcēnieti Vitoldu Krieviņu. Abos ciematos pašlaik strādā 20 sociālie audzinātāji - 18 SOS mammas un divi tēvi. Lai šogad SOS bērnu ciemati kļūtu par mājām vēl 32 bērniem, kas palikuši bez vecāku gādības, vēl nepieciešami septiņi speciālisti. Amata kandidātiem, kuri būs piemēroti darbam, būs nodrošinātas bezmaksas apmācības un sniegtas zināšanas atbilstoši trešajam profesionālās kvalifikācijas līmenim.

 

 

SOS mamma iekļauta klasifikatorā Profesija SOS mamma ar nosaukumu "Sociālais audzinātājs" no janvāra beigām ir iekļauta Latvijas Republikas Profesiju klasifikatorā. Jaunā profesija papildina klasifikatora grupu "Bērnu uzraudzītāji", kurā reģistrētas tādas profesijas kā aukle, bērnu aprūpētāja, bērnu aprūpes un audzināšanas iestādes audzinātāja un citas.

 

 

Par mammu - ikviens labas gripas cilvēks Par sociālo audzinātāju jeb SOS mammu var kļūt ikviens labas gribas cilvēks, kurš vēlas palīdzēt bez vecāku rūpēm palikušam bērnam, nodrošinot viņa vecumam un veselības stāvoklim atbilstošu sociālo audzināšanu, izglītību un aprūpi ģimenes apstākļiem pietuvinātā vidē. SOS mammai būtu jāveido ilglaicīgas attiecības ar audzināmo bērnu, viņa bioloģisko ģimeni, rūpējoties par bērnu un viņa vajadzību apmierināšanu.

 

Mājas atraduši vairāk nekā 100 bērnuLatvijas SOS bērnu ciematu asociācija ir sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes tipa aprūpi bez vecāku apgādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus. 132 pasaules valstīs izveidotajos 450 bērnu ciematos dzīvo vairāk nekā 48 tūkstoši bērnu. Latvijā divos SOS bērnu ciematos - Valmierā un Īslīcē, kā arī SOS Jauniešu mājā Jelgavā - mīlestību un drošību atraduši 109 bērni.

Latvijas ziņas