Bez maksas varēs apmeklēt Līgatnes dabas takas, Zvārtes iezi un Āraišu vējdzirnavas

Gaujas nacionālajā parkā (GNP) šodien bez maksas varēs apmeklēt Līgatnes dabas takas, Zvārtes iezi un Āraišu vējdzirnavas, aģentūru LETA informēja GNP administrācija.

 

Septembrī GNP, kas ir pirmais nacionālais parks Latvijā, svin savu 35 gadu pastāvēšanas jubileju.

Tiek turpināta pirms vairākiem gadiem sāktā tradīcija - katru gadu šīs aizsargājamās dabas teritorijas jubilejas nedēļā tiek noteikta viena diena, kurā Latvijas iedzīvotāji un viesi var apmeklēt populārākos tūrisma objektus, nemaksājot apmeklējuma maksu.

 

 

Šī iemesla dēļ šodien GNP administrācija piedāvā apmeklētājiem iespēju bez maksas apmeklēt Līgatnes dabas takas, Zvārtes iezi un Āraišu vējdzirnavas.

 

 

Apmeklētāji īpaši tiek aicināti uz Līgatnes dabas takām, kuras šogad piedzīvojušas lielas pārmaiņas - ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu tapis jauns apmeklētāju centrs, paplašināts stāvlaukums, izveidotas jaunas skatu vietas, uzlaboti jau esošie taku posmi, atjaunoti tiltiņi, kā arī izveidots taku posms cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Iespējams, tuvākajā laikā apmeklētājiem būs pieejams arī rekonstruētais 22 metrus augstais skatu tornis un meža skola "Pauguri".

 

 

GNP 35 gadu jubileja tiek svinēta, publicējot presē ilggadējo GNP darbinieku atmiņstāstus, kā arī rīkojot dažādas sakopšanas, labiekārtošanas talkas un citus pasākumus.

 

 

GNP dibināts 1973.gada 14.septembrī, kad pēc vairāku gadu izpētes un saskaņošanas darba Latvijas PSR Ministru Padome pieņēma lēmumu par Latvijas pirmā nacionālā parka izveidi.

 

 

Par godu GNP 35 gadu jubilejai šodien tiks rīkota preses konference un pārgājieni dabā, kuru laikā žurnālisti varēs iepazīties ar pārējiem ekotūrisma infrastruktūras investīciju laikā realizētajiem projektiem.

 

Latvijas ziņas