Cūkmens dodas Vislatvijas aģitācijas tūrē

Lai praktiski cīnītos pret plastmasas atkritumiem mežā, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) kampaņas "Nemēslo mežā!" galvenais varonis Cūkmens šodien plkst.12 pie Jelgavas domes atklās Vislatvijas aģitācijas tūri, aģentūru LETA informēja tūres koordinatore Ilze Filmanoviča.

 

Pasākumā piedalīsies arī Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūras "Pilsētsaimniecība" pārstāvji, kā arī citi.

 

 

"Ja, nododot tukšās plastmasas pudeles, pretī varēs saņemt kaut vai pāris santīmu, mūsu mežos atkritumu daudzums jūtami samazināsies," uzskata Cūkmens. Tāpēc par šādu sistēmu viņš stāstīs visā Latvijā.

 

 

LVM mežu talku pieredze liecina, ka apmēram 80% no visiem mežos izmestiem atkritumiem ir plastmasa. Visbiežāk sastopamas tieši PET pudeles.

 

 

Tūres laikā Cūkmens viesosies 14 lielākajās Latvijas pilsētās, aicinot medijus, pašvaldības vadītājus, pazīstamākos pilsētniekus un visus iedzīvotājus aktīvi iesaistīties vides sakopšanā. Centrālajā pilsētas vietā Cūkmens sniegs izglītojošo informāciju par plastmasas depozītu, iepazīstinās ar vides faktiem un aicinās parakstīties par pudeļu depozīta ieviešanu.

 

 

Balsot par PET plastmasas depozīta ieviešanu var arī portālā "draugiem.lv". Savācot tikai 30 000 parakstu, var palīdzēt Latvijas dabai. Akcijai sākoties, pirmajās trīs dienās portālā atbalstu PET depozīta ieviešanai izteica vairāk nekā 3000 cilvēku.

 

 

Cūkmenam atbalstu izteicis arī vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), kurš pagājušā gadā viens no pirmajiem nodeva plastmasas pudeles Cūkmena izmēģinājuma taras punktā, solot jau drīzumā ieviest depozīta sistēmu arī Latvijā.

 

 

PET pudeļu depozīts ir sistēma, kad lielveikalos un citur uzstādītos īpašos automātos var nodot plastmasas pudeles, pretī saņemot naudu. Šāda sistēma jau pāris gadus veiksmīgi darbojas, piemēram, mūsu kaimiņvalstī Igaunijā. Tā ievērojami palīdzētu samazināt atkritumu daudzumu Latvijas mežos.

 

 

Tūres laikā Cūkmens 15.jūlijā dosies uz Kuldīgu un Talsiem, 16.jūlijā - uz Liepāju un Ventspili, 29.jūlijā - uz Limbažiem un Cēsīm, 30.jūlijā - uz Valku un Valmieru, 6.augustā - uz Rēzekni, 7.augustā - uz Daugavpili un Jēkabpili, 8.augustā - uz Gulbeni, 12.augustā - uz Ogri.

 

Latvijas ziņas