Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

CVK aktivitāti pirmajā stundā vērtē kā labu, jo ir vairāk balsotāju kā citkārt

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pilsoņu aktivitāti pirmajā stundā vērtē kā labu, jo balsotāju ir vairāk nekā citkārt.

CVK pārstāve Kristīne Bērziņa aģentūrai BNS norādīja, ka aktivitāte ir bijusi lielāka, salīdzinot ar pirmo stundu pēc iecirkņu atvēršanas tautas nobalsošanā par 10.Saeimas atlaišanu un arī 11.Saeimas vēlēšanās, kad aktivitātes rādītāji bija attiecīgi 1,32% un 1,5%.

Stundas laikā līdz plkst.8 referendumā par divvalodību Latvijā piedalījušies 25 191 jeb 1,63% no kopumā 1 545 166 vēlētājiem, liecina CVK dati no iecirkņiem Latvijā pēc pirmās darbības stundas.

"Aktivitāte ir nosacīti laba, jo tā ir mazliet lielāka nekā 11.Saeimas vēlēšanās un tautas nobalsošanā par Saeimas atlaišanu," sacīja Bērziņa.

Viens no zemākajiem rādītājiem šobrīd ir Tērvetes novadā, kur nobalsojuši 27 vēlētāji jeb mazāk par vienu procentu balsstiesīgo. Novada vēlēšanu komisijas vadītāja Dace Indāne atzina, ka cilvēki vēl guļ, taču viņa uzsvēra, ka trīs reizes lielāks esot to vēlētāju skaits, kas pieteikušies balsošanai savā dzīvesvietā.

"Aktivitāte būs, tas ir tikai no rīta, jo vēl nav pamodušies. Noskaņojums ir tāds, ka cilvēki atnāks," izteicās komisijas vadītāja.

Ar lielu aktivitāti pirmajā stundā izcēlies Pārgaujas novads. Novada vēlēšanu komisijas vadītājs Valdis Tabūns aģentūrai BNS atzina, ka aktivitāte ir izteikti lielāka nekā citkārt.

"Cilvēki ir sašūmējušies par šo problēmu un mēģina izteikt savu viedokli. Aktivitāte mums vienmēr bijusi liela, bet šoreiz ir izteikti lielāka," sacīja Tabūns.

Rēzeknē pilsētā pagaidām vēlēšanu komisijas vadītāja Diana Pirožkina aktivitāti vērtēja kā normālu. Viņa neprognozēja, ka balsotāju būs vairāk nekā citkārt. Pēc Pirožkinas sacītā, nekādas konsultācijas balsotājiem nav jāsniedz un vēlētājiem ir skaidrs, kā izdarīt savu izvēli vēlēšanu zīmē. Rēzeknē pirmajā stundā nobalsoja 457 pilsoņu jeb 1,79% balstiesīgo.

Jau vēstīts, ka rīta pusē aktīvākie bija vēlētāji Vidzemē, kur pēc iecirkņu atvēršanas pirmajā stundā nobalsoja 7648 pilsoņu jeb 1,87% no visiem balsstiesīgajiem, Zemgalē nobalsojuši 3894 jeb 1,68% vēlētāju, Kurzemes iecirkņos pirmajā stundā nobalsojuši 3501 jeb 1,71% balsstiesīgo, Latgalē salīdzinoši mazāk vēlētāju pirmajā stundā pēc iecirkņu atvēršanas, jo tur nobalsojuši 3537 jeb 1,5% no visiem pilsoņiem.

Rīgā nobalsojuši 6551 jeb 1,6%, liecina CVK dati, kas apkopoti no 950 vēlēšanu iecirkņiem Latvijā.

Tautas nobalsošanai ir nodoti Satversmes grozījumiem, kas paredz mainīt Satversmes 4., 18., 21., 101. un 104. pantu, iekļaujot tajos nosacījumu par krievu valodu kā otru valsts valodu, nosakot, ka arī pašvaldībās darba valodas ir latviešu un krievu valoda un ikvienam ir tiesības saņemt informāciju latviešu un krievu valodā.

Latvijas ziņas