Dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām samazinās par 4-7%; rūpnieciskajiem klientiem - par 5%

Latvijas dabasgāzes kompānijas "Latvijas gāze" (LG) dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām no sestdienas samazināsies par 4-7% atkarībā no patērētāju grupas, savukārt rūpnieciskajiem klientiem prognozēts tarifu samazinājums par 5%, liecina LG paziņojums "NASDAQ OMX Riga" biržai.

LG noslēgusi līgumu ar Krievijas koncernu "Gazprom" par dabasgāzes piegādes cenu apstiprināšanu 2011.gadam, un noslēgtais līgums paredz 15% samazinājumu vienādos apstākļos, salīdzinot ar iepriekšējo cenu aprēķinu formulu.

Kompānija vērš uzmanību uz to, ka vēl joprojām lielākā nozīme tarifos ir iepirkuma cenai, kuru savukārt būtiski ietekmē naftas cena un valūtu attiecības. Pašlaik abiem apstākļiem ir negatīva tendence, tādēļ dabasgāzes cenu ilgākā termiņā patlaban ir grūti prognozēt.

Jāņem arī vērā, ka no šā gada sākuma ir paaugstināta samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likme no 10% līdz 12%, kā arī pieaugs pamata PVN likme. Savukārt 2011.gada 1.jūlijā dabasgāzei mājsaimniecības un siltumapgādes vajadzībām tiks piemērota akcīze, kas palielinās gala tarifus.

LG preses sekretārs Vinsents Makaris aģentūrai BNS pastāstīja, ka dabasgāzes iepirkuma cenas, pārējiem apstākļiem paliekot nemainīgiem, jaunajā dabasgāzes piegādes līgumā ir par 15% mazākas, tomēr tas nenozīmē, ka arī LG klientiem dabasgāzes tarifs samazināsies par 15%. Viņš norādīja, ka atkarībā no patēriņa grupas atšķirīgs ir arī tarifa samazinājums un, jo vairāk dabasgāzes klients patērē, jo tarifa samazinājums ir lielāks. Tādējādi mājsaimniecībām, kas dabasgāzi izmanto apkurē, tarifi samazināsies par 7%, savukārt plītiņu lietotājiem - par 4%.

Tāpat Makaris teica, ka pašlaik apstākļi tirgū ir negatīvi un, tiem uzlabojoties, sagaidāms arī dabasgāzes tarifu samazinājums lielākā apmērā.

LG nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu, sadali un realizāciju. LG akcijas kotē "NASDAQ OMX Riga". Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Vācijas "E.ON Ruhrgas International", "Gazprom" un "Itera Latvija". Pērn LG auditētais apgrozījums veidoja 329,705 miljonus latu, bet kompānijas peļņa bija 19,165 miljoni latu.

Latvijas ziņas