Dombrovskis: Nodokļa palielināšana neiznīcinās vidusslāni 4

Iedzīvotāju ienākumu nodokļa likmes paaugstināšana līdz 26% neiznīcināšot vidusslāni Latvijā, intervijā Latvijas radio sacīja premjers Valdis Dombrovskis, vienlaikus uzverot, ka šis variants ir izdevīgāks ģimenēm ar mazākiem ienākumiem.

 

Kā intervijā skaidroja Dombrovskis, tad valdībai esot bijuši divi varianti iedzīvotāju ienākuma nodokļa izmaiņām. Viens no tiem bija atstāt spēkā līdzšinējo likmi un samazināt neapliekamo minimumu un atvieglojumu par apgādībā esošu personu, no kā vairāk ciestu ģimenes ar mazākiem ienākumiem un kurām ir apgādībā esošas personas.

 

Taču starptautiskie aizdevēji neesot piekrituši minētaja variantam, tāpēc valdība ir izšķīrusies par iedzīvotāja ienākuma nodokļa likmes paaugstināšanu, skaidroja premjers.

 

Dombrovskis uzskata, ka nodokļa palielināšana neiznīcinās vidusslāni Latvijā un valstī nebūšot arī sociālās katastrofas, jo valdība līdzekļus plānojot ar deficītu. Vienlaikus viņš arī aicina sekot sabiedrību līdzi valdības pieņemtajiem lēmumiem, lai izvairītos no spekulācijām. Viņš arī atzina, ka no sabiedrības puses šobrīd ir liela interese par saistībā ar budžeta jautājumiem.

 

Šodien valdības ārkārtas sēde par budžetu

Šorīt intervijā Latvijas Radio Dombrovskis izteica bažas vai Saeima spēs izskatit visus budžeta priekšlikumus, jo to esot ļoti daudz. Tādēļ ar koalīcijas partneriem panākta vienošanās, ka Saeimā tiks atbalstīti tikai tie priekšlikumi, par kuriem spēs vienoties koalīcija. Pretējā gadījumā, varētu rasties problēmas no starptautiskajiem aizdevējiem saņemt nākamo aizdevuma daļu.

 

Kā ziņots, šodien sasaukta valdību veidojošo partiju ārkārtas sanāksme par nākamā gada valsts budžeta jautājumiem.

Komentāri 4

Ābols

Vai mums maz vēl ir palicis vidusslānis? Dombrovskis iet Repšes pēdās, kā no citas planētas nolaidies, neredz patieso situāciju valstī. URRĀ! Mūms ir nu jau divi citplanētieši.

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 15:17

es

Mums nemaz nav vidusslāņa ko iznīcināt. Tie, kas kādreiz tādi varbūt sajutās, tagad ir nolikti uz nabadzības robežas.

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 15:30

Taisnība premjeram - neiznīcinās!Jo nevar taču iznīcināt to, kā nav :((((

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 15:39

iveta

un, kā vienmēr, bagātajiem nevajadzēs uztraukties par saviem jau tā "plānajiem" maciņiem... apsveicu! vismaz nervu sistēma nebūs sabeigta...

pirms 11 gadiem, 2009.11.25 15:43

Latvijas ziņas