Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvnieku Drauga fonds: Made samaksāja ar savu dzīvību par cilvēku bezatbildību 15

Neuzņemoties vērtēt, tik radikāls solis kā lācenes Mades nošaušana patiešām bija vienīgā un pēdējā iespēja, kā savaldīt pie cilvēkiem pieradušo un cilvēku lutināto zvēru, kas bija nolēmis nepakļauties, Dzīvnieku Drauga fonds uzskata, ka Made samaksāja ar savu dzīvību par cilvēku bezatbildību, norāda fonda pārstāve Laura Karnīte.

"Visskumjākais šajā stāstā, kas pēkšņi no visas valsts azartiskas sekošanas Mades brīvsolim pērnā gada augustā un sajūsmas pilna atvieglojuma par klausīgo lāci, kas aiz uzticības savai "mammai" un kārumiem pats atcilpoja atpakaļ aplokā, ir izvērties šermuļainā trillerī par bīstamu zvēru, kurš plosa mājdzīvniekus un uzbrūk cilvēkiem, ir tas, ka lācene Made samaksāja ar savu dzīvību par cilvēku bezatbildību," teikts fonda paziņojumā.

Tieši cilvēki bija atbildīgi par to, lai Mades mājas, kurās viņa bija mīļais, jaukais Līgatnes lācis, ko barot ar kārumiem un pie kura braukt ciemos brīvdienās ar bērniem, būtu tādas, lai viņa nevarētu no tām izkļūt un pārtapt par apdraudējumu tuvāku un tālāku māju iedzīvotājiem.

Tieši cilvēkiem pēc pagājušā gada notikumiem bija jāizdara viss iespējamais, lai Madei vairs nekad nevarētu rasties iespēja doties pastaigās pa Līgatnes dabas takām un viņu nebūtu jānošauj kādas tuvējās mājas pagalmā. Jo tieši cilvēki ir tie, kas Madi padarīja par to, kas viņa bija - zvēru, kurš nebaidās no cilvēkiem un tāpēc var kļūt tiem bīstams, uzskata L.Karnīte.

"Mēs, Dzīvnieku drauga fonds, no sirds ceram, ka pēc nedēļas, mēneša vai gada, līdz brīdim, kad it kā tapšot jaunais lāču voljērs, mums nebūs jāuzzina, ka nācies nošaut Miku un Puiku, kuri mitinās tai pašā aplokā, no kura divreiz izbēga Made. Mums un daudziem citiem cilvēkiem, kas seko līdz Līgatnes lāču liktenim, jau tā būs neiespējami paskaidrot saviem bērniem, kāpēc viņu ziedotie santīmi un lati tā arī palikuši neizlietoti un Madei bija jāiet bojā.

Lācenei Madei dzīvību neviens vairs neatdos, bet mēs pieprasām tiem, kas uzņēmušies atbildību, izdarīt visu, lai Mikum, Puikam un Ilzītei nebūtu jāpiedzīvo tāds pats liktenis.

Komentāri 15

nu nē!

Nu nevajg jau nu sataisīties par nez kādiem dzīvniekmīļiem, stulbums, ka nespēj paskaidrot saviem bērneļiem, ka lācis dzīvo mežā, brīvībā, ka lāči nav jābaro, nav jābrauc pie viņiem ciemos ar kārumiem. Nu šitādi dzīvniekmīļi arī nomīļoja lāceni Madi līdz nāvei. Made gribēja brīvībā, tur kur ir viņas vieta, bez cilvēku bučām, mīlestības, kārumiem, žogiem.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 12:37

XXX

Dzīvnieku draugu fondam ir iespēja pāriet no vārdiem pie darbiem - ziedojiet naudu voljēra izbūvei un viss būs kārtībā. Savādāk tāda tukša pļurkšķēšana vien sanāk.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 13:03

vienalga

Nu davai tad šaujam visus tos suņus un kaķus kas ir patversmēs,viņi arī var izbēgt....

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 13:17

jaaaa

Tas nav normāli nogalināt lāci. Gribētu redzēt to cilvēku, kuram roka cēlās - nošaut pieradinātu lāci. Lāci, kurš Līgatnē dzīvojis tik daudzus gadus. Tiešām, ja mums kaut kas kaut noklīst, tad tik šaujam nost vai ne???

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 13:38

;(

priekš vienalga un jaaaaa!!
Neviens nesaka, ka visus noklīdušos dzīvniekus vajag nošaut- iet runa par to, ka nedrīkst pieradināt lāci, ja nevari viņu paturēt nožogojumā (visi taču pēc pag. gada uzzināja, ka voljērs nav drošs), bet lāču mīlētāji cerēja, ka Mada pati nāks mājās kā pagājušogad!
Man ļoti žēl lāča, jo cilvēks nespēj atbildēt par to ko pieradina.. lācis NAV mājdzīvnieks!!!

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 13:49

uuu

slepkavas(banku vad.,poliči.....) staigā brīvībā,bet lāci nošauj

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 14:15

tieši tā

Piekrītu, nevajag lielos dzīvniekus turēt tur, kur nav droši, kur viņi var atkal izbēgt. Tad jau nevajadzēs pa viņiem šaut, jo cilvēku dzīvība ir dārgāka.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 14:44

Tā gan! nu nē

Atbalstu Jūsu domas!
Tāds dzīvnieks ir neprognozējams. Paskatieties, ko mūsu mājas dzīvnieki - suņi un kaķi brīžiem nodara gan saimniekam, gan bērniem.
Dzīvnieks ir un paliek neprognozējams.
Viss nav tik vienkārši, kā mums gribētos.
Labi, ka neviens nav cietis. Lāču pietiek, tik daudzi vienā voljērā negrib uzturēties, viņiem vajag daudz lielāku neatkarīgu teritoriju.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 17:52

Tā gan! nu nē

Atbalstu Jūsu domas!
Tāds dzīvnieks ir neprognozējams. Paskatieties, ko mūsu mājas dzīvnieki - suņi un kaķi brīžiem nodara gan saimniekam, gan bērniem.
Dzīvnieks ir un paliek neprognozējams.
Viss nav tik vienkārši, kā mums gribētos.
Labi, ka neviens nav cietis. Lāču pietiek, tik daudzi vienā voljērā negrib uzturēties, viņiem vajag daudz lielāku neatkarīgu teritoriju.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 17:52

Jēcis

Pareizi darīja, ka nošāva. Pilnīgi atbalstu. Savvaļā tāds pieradināts zvērs ir ļoti bīstams. Beidzot kaut ko mūsu valsts drošības sargātāji spēj pareizi izdarīt.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 18:51

Globuss

Visiem dzīvniekmīļiem. Tas lacis klīda apk

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 22:33

Globuss

Man te bišķi nesanāca. Visiem dzīvniekmīļiem- lāčumīļiem. Tas lacis tak klīda apkārt vairākas dienas. Varējāt tak doties viņu vest atpakaļ uz voljēru. Līgatne jau nemaz tik tālu nav. Upe nāca vai?

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 22:37

nepriecājieties

Nevajag tik pārsteidzīgi priecāties par nošaušanu.Informācija liecina,ka atkal ir jānomaskē neizdarības un problēmu risina nogalinot. Cik tas raksturīgi Latvijai! Kā izrādās,nekas nav saplosīts,nevienam nav uzbrukts.Vienkārši nošaut ir vieglāk nekā nostiprināt vai uzcelt mītni,tas arī viss. Izbāzenis neizlauzīsies!

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 08:42

:(

Mēs esam atbildīgi par to,ko pieradinām.
Skumji, kad izvēlamies vieglāko ceļu.... :(

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 08:53

++

LABI, KA NE TĀ! VARĒJA BEIGTIES, KĀ TIEM TĪĢERU TURĒTĀJIEM DZĪVOKLĪ? PAPRIEKŠU IZAUDZINA, KĀ ĢIMENES LOCEKĻUS NEPAREDZOT SEKAS!

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 12:55

Latvijas ziņas