Elektrības piegāde traucēta Limbažu, Alojas, Smiltenes, Valkas, Cēsu un Aizkraukles apkaimē

Šodien pēcpusdienā elektrības piegāde joprojām traucēta Limbažu, Alojas, Smiltenes, Valkas, Cēsu un Aizkraukles apkaimē, aģentūrai LETA pastāstīja "Latvenergo" Ārējās komunikācijas daļas vadītājs Andris Siksnis.

 

Koncerna AS "Latvenergo" uzņēmuma AS "Sadales tīkls" speciālisti turpina novērst vētras radītos postījumus elektrolīnijās, un līdz šodienas pēcpusdienai bija novērsti gandrīz visi elektroenerģijas piegādes traucējumi Latvijas rietumu un dienvidu reģionos - Kurzemē un Zemgalē.

 

 

Tomēr lielākās pūles radot atjaunošanas darbi ziemeļu reģionā, kur spēcīgas vēja brāzmas radījušas jaunus atslēgumus vidējā sprieguma un zemsprieguma tīklā.

 

 

Visbiežāk bojājumu iemesls ir līnijās iekrituši koki un koku zari, kas atslēdz līnijas vai pārrauj līniju vadus. Bojājumi lielākoties radīti lauku rajonos.

 

 

Kā ziņots, svētdien no rīta bez elektrības bija palikuši aptuveni 2000 mājsaimniecību, pusdienas laikā to skaits bija samazinājies līdz 1500 klientiem, bet pēcpusdienā Kurzemes pusē atkal ievērojami palielinājās bojājumu apmērs un bez elektroenerģijas bija palikuši aptuveni 3000 mājsaimniecību.

 

 

Svētdienas vakarā bija izdevies lielāko daļu bojājumu novērst un elektrības piegādi atjaunot 2500 mājsaimniecībām un bez elektrības bija palikuši vien 500 "Latvenergo" klienti. Atslēgumu skaita pieaugums konstatēts pirmdienas pievakarē Vidzemē.

 

 

Kopumā "Latvenergo" ir vairāk nekā miljons klientu.

"Latvenergo" brīdina iedzīvotājus, lai tie netuvojas elektropārvades un sadales līnijām un citām elektroietaisēm, un aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem pie elektrolīnijām, kuras atrodas mežu malās un stigās vai lielu koku tuvumā, bet redzot zemē guļošu līnijas vadu vai uz līnijas uzkritušu koku nekādā gadījumā tam netuvoties un neļaut darīt to arī citiem.

 

 

"Sadales tīkls" ir "Latvenergo" piederoša meitassabiedrība, kas nodarbojas ar elektroenerģijas sadales pakalpojumu sniegšanu. Līdz 2007.gada 1.jūlijam tā bija AS "Latvenergo" struktūrvienība, bet pēc tam sāka juridiski patstāvīgu darbību.

 

 

"Sadales tīkls" nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam elektroenerģijas lietotāju, aptverot ar savu pakalpojumu vairāk nekā 99% no valsts teritorijas. Kompānija atbild par ļoti nozīmīgu posmu ilgtspējīgā lietotāju elektroapgādē - elektroenerģijas kā lietotājam nepieciešamā produkta piegādi līdz katram konkrētajam elektroenerģijas lietotājam.

Latvijas ziņas